Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65143.95
0.12%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3554.41
0.93%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.03
0.78%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $598.7
1.10%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Coinbase Üzerinde Yüklü Bitcoin Alımları Devam Ediyor!

Kripto para borsası Coinbase üzerinde yüklü Bitcoin alımları devam ediyor.

Clock
Paylaş
Coinbase Üzerinde Yüklü Bitcoin Alımları Devam Ediyor!

Kripto para borsası Coinbase üzerinde yüklü Bitcoin alımları devam ediyor.

CryptoQuant’tan Ki Young Ju tarafından paylaşılan verilere göre bugün, Coinbase üzerinden yeni bir yüklü Bitcoin çıkışı gerçekleşti.

Net bir şekilde belli olmasada OTC üzerinden yapılan satışlar olarak değerlendirilen bu yüklü çıkışların, kurumsal yatırımcılar tarafından yapıldığı düşünülüyor.

Yaklaşık bir haftadır yaşanan düşüşe ve 48,000 $ seviyelerine rağmen gerçekleşen yüklü alımlar, uzun vadede Bitcoin ile ilgili oldukça olumlu sinyaller veriyor.

Bu noktada yaşanan fiyat düşüşünü kurumsal yatırımcı tarafındaki talebin azlığı, balinaların satışı ya da madenci satışına bağlamayan Ju, talebin devam ettiğini ve yüksek fiyata rağmen yüklü ve güçlü alımların sürdüğünün altını çiziyor.

Kısa vadede fiyat hareketinin hangi yöne olacağını bilmediğini açıklayan Ju, uzun vadede fiyatın 48,000 $’ın üzerine çıkacağını düşündüğünü sözlerine ekliyor.

Piyasadaki belirsizliğe rağmen yüklü alımların gerçekleşmesini nasıl yorumluyorsunuz?

Bildiğiniz üzere dün de Coinbase’de 13,000 BTC’lik bir çıkış gerçekleşmişti. Kurumsal yatırımcıların ilk adreslerinden biri olarak öne çıkan kripto para borsası, aynı zamanda kurumsal yatırımcılar için kripto para saklama hizmeti de sunuyor.

Bu noktada sizce Bitcoin tarafında kurumsal yatırımcıların alımlarına devam etmesi nasıl bir etki yaratacak? Dolaşımda bulunan arzın azalması fiyat noktasında ciddi bir etki yaratırken, kripto para borsalarında güncel Bitcoin arzının sadece yüzde 7’si bulunuyor.

Son 7 günlük veriler incelendiğinde kripto para borsalarının cüzdanlarından 24,515 Bitcoin eksilirken, son 30 gün içinde yaklaşık 51,000 Bitcoin çıkışı görülüyor.

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Telegram kanalımıza katılın.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar