Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $61342.02
-2.17%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3391.79
0.12%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $25.22
3.15%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $575
0.79%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Coinbase’de Kurumsal Yatırımcıların Payı Giderek Artıyor!

Coinbase’de kurumsal yatırımcıların payı giderek artıyor.

Clock
Paylaş
Coinbase’de Kurumsal Yatırımcıların Payı Giderek Artıyor!

Coinbase’de kurumsal yatırımcıların payı giderek artıyor.

Özellikle 2020 yılı ile birlikte kurumsal yatırımcıların adını çok daha fazla duymaya başladığımız bu dönemde, veriler de özellikle Coinbase tarafında bu payın arttığına işaret ediyor.

728×90 muhabbit - Coinbase'de Kurumsal Yatırımcıların Payı Giderek Artıyor!300x250 muhabbit - Coinbase'de Kurumsal Yatırımcıların Payı Giderek Artıyor!

2018 yılında platform üzerinde oluşan hacmin büyük kısmının bireysel yatırımcılardan geldiği halka arz için doldurduğu S-1 formunda dile getirmişti.

2018 yılından beri bu oranda sürekli olarak bir düşüş yaşandığını gösteren veriler, 2018 yılında yüzde 80 civarında olan bireysel yatırımcı payının, 2020 yılı itibarıyla yüzde 36’ya kadar düştüğünü kaydediyor.

Coinbase, oluşan yeni trendi şu şekilde tanımlıyor:

“Bireysel ticaret hacminin yüksek olduğu dönemde Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin daha yüksek fiyat oynaklığına sahip olduğunu gördük. Kurumsal yatırımcıların hacminin arttığı dönemde Bitcoin fiyatı daha az dalgalanma yaşıyor. Kurumsal yatırımcıların sayısı arttıkça desteklediğimiz kripto para birimlerinin sayısını artırmaya devam ediyoruz. Devam eden süreçte, fiyattaki dalgalanmaların daha da aza ineceğini öngörüyoruz. “

Screen Shot 2021 02 26 at 08.26.30 1195x600 - Coinbase'de Kurumsal Yatırımcıların Payı Giderek Artıyor!
Coinbase

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz dönemde Bitcoin’e yatırım yaptığını duyuran Tesla ve Microstrategy gibi şirketlerin Bitcoin alımlarına Coinbase yardımcı olmuştu. Kurumsal yatırımcıların ilk adresi olan Coinbase, bu iki şirket gibi daha birçok şirketin Coinbase aracılığı ile kripto para yatırımı yaptığını belirtmişti.

Borsa haberleri için: Borsa Haberleri

Telegram kanalımıza katılın.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar