BİZİ TAKİP EDİN

BLOCKCHAIN

CoinEx Ekim Ayında Çinli Kullanıcılarına Kısıtlama Getirecek!

CoinEx, Çin’deki faaliyetlerini sonlandırıyor.

Yayın:

-

CoinEx

Kripto para borsası CoinEx, kripto para karşıtı düzenlemelere uyum sağlamak için Çin’de operasyonlarına son vereceğini açıkladı.

Şirket Perşembe günü yaptığı resmi açıklamada, Çin vatandaşı olan kullanıcı hesaplarının yanı sıra, Çin’e bağlı bir cep telefonu numarası ile kayıt olan kullanıcı hesaplarının tamamını kısıtlayacağını duyurdu.

bybit 300x250 - CoinEx Ekim Ayında Çinli Kullanıcılarına Kısıtlama Getirecek!

Bu duyurunun ardından Borsa, Çin’de yaşayan kullanıcılardan kripto paralarını 31 Ekim 2021’den önce platformdan çekmelerini istedi. Bununla beraber CoinEx, varlık bulundurmayan hesapları da 30 Eylül tarihinde devre dışı bırakmayı planlıyor.

Bu arada CoinEx’in Çinli kullanıcıları için aldığı kararlara rağmen borsa, kullanıcıların 31 Ekim tarihinden sonra da kripto paralarını çekmelerine izin vereceğini söyledi.

Bu kullanıcılar için alım satım işlemleri kapatılacak fakat para çekme hizmeti devam edecek.

CoinEx Daha Önce de Hizmetlerini Durdurmuştu!

Ayrıca CoinEx, Mart 2019‘da da Çinli müşterilerine erişim engeli getirdiğini belirtti. Bunun yanı sıra borsa, yeni kullanıcı kaydını da durdurmuştu. Firma, “Çin hükümetinin yerel düzenlemelerine uyum sağlayabilmek adına Çinli kullanıcıların hesaplarını donduracağız.” şeklinde açıklama yaptı.

Aralık 2017’de kurulan büyük bir küresel borsa olan CoinEx, CoinMarketCap’ten edindiğimiz bilgilere göre günlük işlem hacmi olarak 85 milyon $’ı görüyor.

Bu açıklamasıyla CoinEx, yerel yetkililerin kripto para yasaklarını açıklamasına yanıt olarak Çin’deki faaliyetlerine son veren kripto para şirketlerinden sonuncusu oldu.

Binance ve Huobi gibi büyük kripto para borsaları Çin’deki bazı hizmetlerine son verirken, SparkPool ve BeePool gibi büyük Ethereum madencilik havuzları operasyonlarını durdurmak zorunda kaldı.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bybit 300x250 - MonoX Platform Hakkında Açıklamalar Yaptı!

Trend Haberler