Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67054
0.40%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3495.47
-0.12%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.12
9.93%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $599.6
0.74%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BORSA

CoinEx’ten Saldırganlara Açık Mektup: Gelin Anlaşalım

CoinEx saldırısında yaklaşık 70 milyon dolarlık varlık çalınmıştı. CoinEx, saldırganlara açık bir mektup yazarak diyalog çağrısı yaptı.

Clock
Paylaş
CoinEx’ten Saldırganlara Açık Mektup: Gelin Anlaşalım

12 Eylül 2023 tarihinde gerçekleşen ve büyük kayıpla sonuçlanan CoinEx saldırısı sonrası CoinEx, hackerları müzakere etmeye çağırdı ve çalınan varlıklar iade edildiği takdirde cömert bir ödül vadetti.

Saldırının arkasında ünlü Kuzey Kore destekli Lazarus Group’un olduğu düşünülüyor.

728×90 muhabbit - CoinEx'ten Saldırganlara Açık Mektup: Gelin Anlaşalım300x250 muhabbit - CoinEx'ten Saldırganlara Açık Mektup: Gelin Anlaşalım

CoinEx, Diyalog Çağrısı Yaptı

CoinEx tarafından yayımlanan 15 Eylül 2023 tarihli açık mektupta, hack olayının şirkete bir ders olduğu ve platformdaki varlıkların güvenliğini sağlamanın öneminin daha iyi anlaşıldığı belirtildi.

Hackerlara hitap eden şirket, saldırıdan sorumlu kişilerle diyalog ve müzakere çağrısında bulundu ve çalınan varlıkların kripto para borsasına güvenen milyonlarca müşteriyi temsil ettiğine dikkat çekti.

“Milyonlarca kullanıcının her birinin bu olayın etkisinde kaldığını anladığınızı umuyoruz. Bu konuyu daha güvenli, daha makul ve daha kullanıcı dostu bir şekilde çözmek için sizi bizimle çalışmaya içtenlikle davet ediyoruz.”

Hackerların Ödülü Büyük

CoinEx ayrıca, hackerlara varlıkları iade ederlerse “cömert bir bug ödülü” sundu. Ayrıca şirket, saldırganları gelecekte güvenlik sistemlerinin yükseltmesi için şirketle çalışmaya davet etti.

CoinEx saldırısında saldırganlar, blockchain güvenlik şirketi SlowMist’e göre platformun sıcak cüzdanlarından yaklaşık 55 milyon dolarlık varlık boşaltmışlardı. Ardından kripto para borsası, başlayan soruşturmalar neticesinde tüm çekimleri durdurmak zorunda kaldı.

Süreç devam ederken blockchain dedektifi ZachXBT, Kuzey Koreli Lazarus Group’un saldırıdan sorumlu olduğunu açıkladı.

Mevcut bulgulara göre, platformdan yaklaşık 70 milyon dolarlık varlık çalınmış durumda.

CoinEx, hizmetlerin ne zaman yeniden başlayacağını belirtmedi ancak çekimlerin sıkı güvenlik kontrolleri sonrasında aşamalı olarak yeniden başlayacağını yazdı. Şirket ayrıca, saldırıdan etkilenen kullanıcı varlıklarının tamamını tazmin edeceğini duyurdu.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar