Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64054.47
-3.61%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3139.41
-9.22%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.9
-10.36%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $560.2
-4.09%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

CoinMarketCap Nedir? Coin Fiyat Grafiği Nereden İzlenir?

Hem yeni hem de eski yatırımcıların grafikler için sürekli ziyaret ettiği bir durak olan coinmarketcap nedir?

Clock
Paylaş
CoinMarketCap Nedir? Coin Fiyat Grafiği Nereden İzlenir?

CoinMarketCap, Bitcoin piyasalarını gözlemleyebilmenizi sağlayan bir platformdur. Bu platform sayesinde gözlemlemek istediğiniz kripto para birimini seçerek o para biriminin anlık fiyat bilgisini, piyasa hacmini, dolaşım arzının ne kadar olduğunu veya piyasa değerini kısa süre içerisinde öğrenebilirsiniz. Coin’ler hakkında yeterli bilgiye sahip değilseniz ve hangi kripto para birimine yatırım yapacağınız konusunda kararsızsanız CoinMarketCap gibi platformlar sayesinde çeşitli bilgilere sahip olarak kararınızı verebilirsiniz.

728×90 muhabbit - CoinMarketCap Nedir? Coin Fiyat Grafiği Nereden İzlenir?300x250 muhabbit - CoinMarketCap Nedir? Coin Fiyat Grafiği Nereden İzlenir?

CoinMarketCap platformu üzerinde 2200’ü aşkın kripto para birimi hakkında bilgi bulunmaktadır. Bu platform ABD merkezli olarak hazırlanarak piyasayı takip edebilmeyi kolaylaştırma amacı ile kurulmuştur. Şu an platformu işleten isim ise Brandon Chez’dir.

CoinMarketCap’te Bulunan Terimlerin Anlamları

CoinMarketCap, yeni yatırımcıların piyasayı kolaylıkla takip edebilmesi maksadı ile oluşturulmuştur. Piyasaya yeni dahil olduysanız burada yer alan terimlerin ne anlama geldiği hakkında da bilgi sahibi olmanız gerekir. Platform içerisinde yer alan “BTC Hakimiyeti” terimi takip etmiş olduğunuz kripto para birimi değerinin toplam piyasa değerine oranlanması sonucunda oluşturulan bir veridir. “Piyasa değeri” terimi ise para piyasasında bulunan bütün kripto paraların toplam değerini ifade eden bir terimdir.

“24s Hacim” terimi, o gün içerisinde borsalarda gerçekleştirilen alım-satım işlemlerinin ne kadar olduğunu ifade eden bir terimdir. Platform üzerinde bulunan “Kripto Para Birimleri” terimi ise CoinMarketCap’e ekli olan kripto para birimlerinin listelenmiş şeklini görebilmenizi sağlamaktadır. “Piyasalar” terimi ile de bu para birimleri satın alıp satabileceğiniz platformların listesini görürsünüz.

cmc2 - CoinMarketCap Nedir? Coin Fiyat Grafiği Nereden İzlenir?

Coin Fiyat Grafiği Nereden İzlenir?

CoinMarketCap üzerinden coin fiyat grafiği izlemek istiyorsanız öncelikle “Kripto para birimleri” sekmesine tıklamanız gerekmektedir. Bu sekmeye tıkladığınız zaman karşınıza yaklaşık 2240 küsur kripto para birimi listelenecektir. Listelenen kripto para birimleri arasından işlem yapmak istediğiniz coinlerin üzerine tıklayarak gün içerisinde gerçekleşen fiyat değişimlerini görebilirsiniz. Platform üzerinde seçmiş olduğunuz kripto paraların spesifik bilgilerine de erişim sağlayabilmeniz mümkündür.

Fiyat grafiği hakkında bilgiye erişim sağladıktan sonra piyasa değerleri ve hacim hakkında da bilgiler görebilirsiniz. Görmüş olduğunuz bilgiler doğrultusunda hangi coin’lerin gelişmeye devam ettiğini, hangilerinin gerileme dönemine girdiğini grafikler doğrultusunda tahmin edebilirsiniz. Yatırımlarınızı bilgiler doğrultusunda yapmak istiyorsanız CoinMarketCap bunu gerçekleştirebileceğiniz platformlar arasında yer almaktadır.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar