Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $57261.11
11.84%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3276.81
6.96%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.75
8.19%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $399.5
2.38%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Coinzo’nun Sponsorluğuyla Strat-Cast’in Konuğu Dr. Gökçe Phillips!

Coinzo sponsorluğunda yayınlanan Strat-Cast’in 15. bölümünün konuğu CryptoIndexSeries’in arkasındaki isim Dr. Gökçe Phillips oluyor.

Clock
Paylaş
Coinzo’nun Sponsorluğuyla Strat-Cast’in Konuğu Dr. Gökçe Phillips!

Türk lirası ile rahatlıkla işlem yapabileceğiniz kripto para borsası Coinzo, Türk kripto para dünyasının önemli isimlerinden Stratrade‘in podcast’lerine sponsor oluyor. Sponsorluk sayesinde özellikle Türk kripto para dünyasının önemli isimlerinden, CryptoIndexSeries’in kurucusu Dr. Gökçe Phillips ile podcast yapma şansı buluyor.

Binance BannerBinance Banner

Stratrade, Blockchain ve kripto para dünyasından veriler sağlayan CryptoIndexSeries’in kurucusu Gökçe Phillips’e ilk olarak Blockchain alanında sizi en çok ne etkiledi? Bu alanın potansiyeli olduğunu nasıl anladınız? Gelecekte rotanız nasıl olacak? sorusunu yöneltti.

Dr. Gökçe Phillips: Blockchain teknolojisiyle Bitcoin, Ethereum gibi kripto paralar sayesinde tanıştım. Kripto paraları duyduktan sonra Blockchain teknolojisi ilgimi çekti. Konu hakkında kitaplar okumaya başladım. Lisans, yüksek lisans ve doktoram hep Bilgisayar Mühendisliği üzerine, dolayısıyla yeni bir teknoloji geldiğinde bunu araştırabiliyorum. Blockchain teknolojisine bakıldığında değişmezlik ilkesi çok önemli. Veri değişmezliği var. Trustless denilen güvene ihtiyaç duyulmayan sistemlerin ortaya çıkmasını sağlıyor ki beni etkileyen birinci özelliği bu.

Sadece yazılımdan bahsetmiyoruz. Aynı zamanda yazılım üzerine konulan ve otomatikleştirilebilen, programlanabilen finansal ekonomi katmanından bahsediyoruz. Bunların hepsi çok etkileyici. Aslında okudukça ne kadar az bildiğimi hissediyorum. Her yeni projeye yeni bir değerle giriyor ekosisteme. Beni ilk etkileyen Ethereum olmuştu. Birçok kripto paranın çıkmasına olanak sağlayanın Ethereum olduğunu düşünüyorum.

Geleneksel Finansal Borsalarda Gördüğümüz Her Şeyi Yavaş Yavaş Kriptoda Da Göreceğiz.

Stratrade: CryptoIndexSeries’i yani sitenizi incelediğimde çok güzel kategorize edildiğini gördüm. Bununla birlikte index’leri gördüm. Oldukça faydalı olacağını düşünüyorum bu index’lerin, kurumsal yatırımcılar da özellikle Bitcoin’e bir hayli ilgi göstermeye başladı. Bu anlamda belki de index’leri daha fazla göreceğiz. Haber sitelerinde, kurumsal projelerde, sitelerde daha fazla göreceğiz. Siz de bu potansiyeli görerek mi kurdunuz şirketinizi? Neden özellikle veri ve analitik kısmını tercih ettiniz?

Dr. Gökçe Phillips: Biz de ilk önce kripto paralarla ilgilenerek bu dünyaya girdik. Yatırım yapmaya başladığımız zaman da gördük ki bu yatırımları sadece iki veri üzerinden yapıyoruz: Proje adları ve grafiği. Sadece grafiğe bakarak şu kripto para şuraya kadar inmiş demek ki şuraya çıkar gibi çok genel varsayımlarla alım sayımın yapıldığını fark ettik. Buna biz de dahiliz. O zaman dedik ki bu projeler nedir? Ethereum, Ripple nedir gibi oturdum 30 kadar Whitepaper okudum. Kategorize ettim. Sonra alım satım yaparken bu bilgilere de ulaşabileceğimiz bir platformun olup olmadığını araştırdım.

Başladığımız noktada gerçekten de böyle bir platform yoktu. Whitepaper’ı biraz okursunuz oradan veri alırsınız, raporları okursunuz oradan veri alırsınız, kripto para borsalarından veri alırsınız, sosyal medyadan veri alırsınız ancak bunların hepsini okuyup analiz etmeye kimin vakti var? Asıl olay bu. Dolayısıyla bizim platformumuzun yapmaya çalıştığı şey, profesyonel alım satım yapan kişiler ya da kurumlar için veri odaklı alım satım yapmak istendiğinde hangi veriler gerekiyorsa onu ulaştırmak. Geleneksel finansal borsalarda gördüğümüz ne varsa yavaş yavaş kripto para borsalarında da göreceğiz. Buna index’ler de dahil. Index’ler bizim uydurduğumuz şeyler değil.

Türkiye’nin en yüksek hacimli kripto para platformlarından biri olan Coinzo sponsorluğunda gerçekleştirilen 52 dakikalık yayının tümüne Spotify üzerinden bu linkle ulaşabilirsiniz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar