Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64165.99
-3.44%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3161.09
-8.63%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.22
-9.27%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $562.2
-3.75%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Commerzbank, Almanya’da Kripto Para Saklama Lisansı Aldı

Bu lisans, kripto varlıklarının güvenli bir şekilde saklanmasına ve ek dijital varlık hizmetleri sunulmasına olanak tanıyacak.

Clock
Paylaş
Commerzbank, Almanya’da Kripto Para Saklama Lisansı Aldı

Almanya’nın büyük bankalarından olan Commerzbank, bugün ülkedeki yerel düzenleyicilerden kripto para saklama lisansı alan ilk tam hizmet bankası olduğunu duyurdu.

Commerzbank, Alman Bankacılık Yasası (KWG) kapsamında ülkede bu tür bir lisansı alan ilk tam kapsamlı Alman bankası olduğunu ifade etti. Bu lisans, kripto varlıklarının güvenli bir şekilde saklanmasına ve ek dijital varlık hizmetleri sunulmasına olanak tanıyacak.

728×90 muhabbit - Commerzbank, Almanya'da Kripto Para Saklama Lisansı Aldı300x250 muhabbit - Commerzbank, Almanya'da Kripto Para Saklama Lisansı Aldı

Geçtiğimiz hafta Almanya’nın üçüncü büyük bankası olan DZ Bank, dijital finansal varlıkları blockchain teknolojisi aracılığıyla yönetebilmek için yeni bir proje başlatmaya hazırlandığını duyurmuştu. Commerzbank’ın bu son hamlesi, Almanya’nın blockchain ve kripto paralar alanında benzer girişimlerle yatırımlarını hızlandırdığını gösteriyor.

Almanya’daki kripto para dünyası geçtiğimiz yıl önemli bir ivme kazandı. Bu yıl Mart ayında ise Deutsche WertpapierServiceBank (Dwpbank), Almanya’daki 1.200 banka ve tasarruf bankasına dijital varlık endüstrisine erişim sunmaya başlayan wpNex kripto para ticaret platformunu başlattı.

Son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar