Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63987.99
-3.78%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3152.1
-8.55%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.96
-10.34%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $560.4
-4.16%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Compass Mining, Evde Bitcoin Madenciliği Hizmetini Duyurdu!

Şirket, müşterilerin evlerinde yapacağı Bitcoin madenciliğinin F2Pool madencilik havuzuna bağlanmasına yardımcı olacağını söylüyor.

Clock
Paylaş
Compass Mining, Evde Bitcoin Madenciliği Hizmetini Duyurdu!

Bitcoin madenciliği donanım pazarı ve barındırma hizmetleri sağlayıcısı olan Compass Mining, perakende madencilerin evlerinde Bitcoin madenciliği yapmasını sağlayan yeni bir hizmet başlattığını duyurdu.

728×90 muhabbit - Compass Mining, Evde Bitcoin Madenciliği Hizmetini Duyurdu!300x250 muhabbit - Compass Mining, Evde Bitcoin Madenciliği Hizmetini Duyurdu!

Compass Mining CEO’su Whitney Gibbs, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, hizmetin müşterilerin evlerine Bitcoin madenciliği makineleri teslim etmeyi, bu makinelerin F2Pool madencilik havuzuna bağlanmasına yardımcı olmayı ve diğer destek hizmetlerini sağlamayı içerdiğini söyledi.

“Evde madenciliğe başlamak isteyen insanlardan Bitcoin madenciliği ASIC’leri için önemli miktarda talep aldık. Ayrıca endüstri çapında bir raf alanı sıkıntısı da var, pek çok kişi kapasitenin 2021’in 4. çeyreğinde veya 2022’nin ilk çeyreğinde kullanılabilir olmasını beklemek yerine bir ev kurulumunu belirlemeyi tercih ediyor.”

Compass Mining, evde hizmet için üç yeni Bitcoin makinesi modeli sunuyor. Bunlar arasında 78 TH/s hash oranına sahip ve 8.100$ olan Whatsminer M31S+ modeli, 88 TH/s hash oranına sahip 9.750$’lık Whatsminer M30S modeli ve 95 TH/s hash oranına sahip 10400$’lık Antminer S19 modeli yer alıyor. Şirket açıklamasında bu makinelerin teslim tarihi için de, satın alma tarihinden itibaren iki ila üç hafta beklemek gerektiğini belirtiyor.

Şu anda sadece ABD’de mevcut olacak olan hizmetin, bu yıl içinde Kanada ve Avrupa’ya genişletmeyi planlandığını söyleniyor.

Evde Madencilik Ekonomik Olacak

Gibbs, madencilik ekipmanını doğrudan üreticileri Bitmain veya MicroBT’den almak yerine neden Compass’tan satın alınması gerektiği konusunda yaptığı açıklamada, genel hizmet ve desteğin ana faydaları olduğunu söylüyor. Compass ayrıca indirimli havuz ücretleri de sunacağını ve F2Pool’un genellikle %2,5 ücret aldığını, ancak Compass aracılığıyla ücretlerin %1,2 oranına kadar çekileceğini dile getiriyor. Gibbs ayrıca, madencilik üreticilerinin genellikle büyük siparişleri yerine getirdiğini, ancak Compass aracılığıyla tek bir makinenin bile satın alınabileceğini söyledi.

Evde Bitcoin madenciliğinin mevcut pazarda karlı olup olmayacağı sorulduğunda ise Gibbs, ev madencilerinin ortalama olarak ~0,105$/kWh ödediğini düşünüldüğünde, ekonominin kesinlikle değiştiğini belirtiyor.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar