Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63246.29
2.47%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3478.66
1.64%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $42.53
-2.57%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $415
1.10%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ANALİZ

Compound Token COMP Fiyat Analizi 08.06.2021

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Compound Token’ı inceliyoruz. COMP fiyat grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler

Clock
Paylaş
Compound Token COMP Fiyat Analizi 08.06.2021

Herkese selamlar ben CryptoTepe. Bugün hazırladığım fiyat analizinde Compound Token’ı incelemek istiyorum. Uzun zamandır fiyat analizlerimizde COMP’u incelememişiz. Bunun için detaylı bir analiz yapalım. Şimdi COMP’un grafiğine geçelim.

Compound Token COMP fiyat grafiği 08.06.2021. 4 Saatlik grafik veriler FTX borsasına aittir.

Grafiğimizde gördüğünüz mor alanlar her zaman olduğu gibi destek ve direnç bölgeleri olarak çalışmakta. Ayrıca grafiğimizde yeşil trend çizgimiz bulunmaktadır.

Binance BannerBinance Banner

Son zamanlarda sıkça anlattığım yükselen üçgen formasyonu COMP grafiğimizde bizi karşılamakta. Markette birçok coin için hemen hemen benzer grafikler oluşmaya başlamıştı. Bu grafiklerin çoğunda TOBO (Ters Omuz Baş Omuz) veya yükselen üçgen formasyonu görmekteydik. TOBO formasyonlarının bazıları hedefine giderken, bazıları neckline seviyesini kıramadı. Yükselen üçgen formasyonları için konuşacak olursak, birçoğu aşağı yönlü kırılım yaptıktan sonra sert düşüşler yaşadı.

Comp Grafiği Yorum

Grafiğimize baktığımız zaman destek ve direnç bölgelerimizin çok verimli şekilde çalıştığını görüyoruz. Yükselen üçgen formasyonunun aşağı yönlü kırılımından sonra retest yapıp, fiyat düşmeye başladı. Destek bölgelerini hızlıca kaybederek 305 dolar seviyesindeki destek bölgesine kadar geriledi. Bu bölgede destek üstünde 4 saatlik mum kapanışı yapması olumlu bir gelişme olabilir. Fakat benim işlem stratejimde hacim takibi yapmak önemlidir. Markette yaşanan ciddi hacim eksikliği nedeniyle, destek bölgesinde alıp yükselmesini beklemek  stop sayınızı arttırabilir.

Bu nedenle destek bölgesinden alım yapıp, destek altında stop olmak yerine, herhangi bir yükseliş formasyonu veya trend kırılımı ile işleme girmek daha sağlıklı olacaktır.

COMP grafiğimiz için son değerlendirmelerim bu şekildeydi, gelişmeler olduğu takdirde grafiğimi güncelleyeceğim. Okuduğunuz için teşekkür ederim.

Daha fazla analiz, haber ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar