Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $69690
-0.50%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3818.49
1.97%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.99
-2.58%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $612.1
-1.95%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

SON DAKİKA

ConsenSys İki Birime Bölünüyor! İşten Çıkarma Var!

Ethereum geliştirme stüdyosu ConsenSys, iki birime ayrılarak çalışanlarının yaklaşık %14’ünü işten çıkaracağını duyurdu.

Clock
Paylaş
ConsenSys İki Birime Bölünüyor! İşten Çıkarma Var!

Ethereum geliştirme stüdyosu ConsenSys, küçülmeye gideceğini daha önce duyurmuştu. Şimdiyse iki birime ayrılarak (Geliştirme ve yazılım) çalışanlarının yaklaşık %14’ünü işten çıkaracağını duyurdu.

The Brooklyn N.Y., salı günkü (bugün/04.02.2020) toplantısında son yapılandırmadan sonra şirket çalışanlarının yaklaşık %14’ü kadarını işten çıkartacağını açıkladı.

728×90 muhabbit - ConsenSys İki Birime Bölünüyor! İşten Çıkarma Var!300x250 muhabbit - ConsenSys İki Birime Bölünüyor! İşten Çıkarma Var!


“Önümüzdeki aylarda ConsenSys, girişim üretim modelinden geçişini tamamlayarak şirketimizde fonlanan projeler, ConsenSys Investments portföyü olarak güncellenecektir.”

Consensys

Bu hareketin amacı Ethereum ekosistemiin lider altyapı platformlarının geliştirilmesine öncelik vermektir. ConsenSys açıklamanın devamında Infura, PegaSys, MetaMask, Codefi ve diğerleri de dahil olmak üzere “modüler bir yığın(stack) için optimize edilmiş birkaç üründen bir yazılım işi kuracağına” değindi.

Konuya müdahil olmuş bir kaynağa göre, bu hamle ConsenSys’in 4 temel ürününe odaklanmasına olanak verecek. Ayrıca kaynağın, “iki işi stratejisine göre ayırmak gerçekten çok mantıklı” dediği aktarıldı.

Şirketin ConsenSys Investments çatısı altında girişim çalışmalarına devam edeceğinin sinyalleri verilen açıklamada “erken aşamada hisse senedine, likit dijital varlıklara ve uygulanabilir stratejik fırsatlara” yöneleceklerini açıkladılar.

ConsenSys, şirketin kurumsal odaklı “Çözüm” kısmının artık doğrudan yazılım kısmıyla alakalı olacağını aktardı.

Ethereum kurucu ortağı Joseph Lubin tarafından yürütülen şirketin 2018 sonlarına doğru “ConsenSys 2.0” adı verilen yeniden yapılanmada iş gücünü %13 oranında arttırdığı öğrenildi.

Şirketin iki ana dala ayrılma kararıyla ve işten çıkarmalarıyla 200 milyon dolar fon bulmayı hedeflediği düşünülüyor. İlki 2018 Aralık’ta yapılan işten çıkarma furyasının ikinci ayağının istenilen sonucu verip vermeyeceğini ilerleyen günlerde göreceğiz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar