Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66278.98
-0.24%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3205.4
0.48%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.48
-1.89%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $607.7
1.84%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Corona Virüsü Bitcoin Aldırıyor! Bitcoin’e Yönelim Rekor Seviyede!

Grayscale’in yayınladığı yeni rapora göre, Corona Virüsü pandemisiyle birlikte insanlar Bitcoin başta olmak üzere kripto paralara yönelim gösterdi.

Clock
Paylaş
Corona Virüsü Bitcoin Aldırıyor! Bitcoin’e Yönelim Rekor Seviyede!

Dijital varlık yönetimi denildiğinde dünya çapında rüştünü ispat eden firma Grayscale Investments, yeni raporunu yayınladı. Raporda yatırımcıların Bitcoin başta olmak üzere kripto paralara karşı ilgisinin arttığı ve bunu perçinleyenin Corona virüsü olduğu gibi çarpıcı ayrıntılar yer alıyordu.

27 Ekim 2020 tarihinde yayınlanan “Bitcoin Yatırımcı Çalışması” adındaki raporda Amerika Birleşik Devletleri vatandaşlarının yatırım ilgileri araştırıldı. 2020 yılındaki yatırım ilgileri araştırılan Amerikalıların %55’i Bitcoin (BTC) satın alımlarının arkasındaki nedenin Corona virüs olduğu ortaya çıktı!

728×90 muhabbit - Corona Virüsü Bitcoin Aldırıyor! Bitcoin'e Yönelim Rekor Seviyede!300x250 muhabbit - Corona Virüsü Bitcoin Aldırıyor! Bitcoin'e Yönelim Rekor Seviyede!

Corona Virüsü, Bitcoin’e Yatırımcı Çekiyor!

2020 yılı Corona virüsü salgınının pandemi hâline gelmesiyle birlikte dünya çapında birçok insan için sağlık sorunlarının yanı sıra sosyal ve ekonomik sorunları da beraberinde getirdi. Neredeyse dünya üzerindeki tüm ülkelerin ekonomik olarak sıkıntıya düşmesine ve akabinde fiat para birimlerine olan güvenin kaybedilmesinde rol oynadı. Birçok yatırımcı tercihini “güvenli liman” olarak gördüğü varlıklardan yana kullandı. Bunlardan biri de 2020 yılının başlamasıyla fiziki ve ekonomik savaş tehlikelerinden beklenildiği kadar etkilenmeyen ve Corona virüsü pandemisine rağmen yükselişine istikrarla devam eden lider kripto para birimi Bitcoin oldu.

Grayscale bitcoin 1024x730 - Corona Virüsü Bitcoin Aldırıyor! Bitcoin'e Yönelim Rekor Seviyede!
Grayscale Araştırması

İlginizi çekebilir: Bitcoin Haberleri

Grayscale, son 1 yıl içerisinde kripto para ki özellikle Bitcoin alımı yapan yeni yatırımcılara bu alımın altında yatan sebebi sorduğu bir anket gerçekleştirdi. Anketin bulguları ise son 1 yıldaki alımların %63’ünün altında yatan nedenin Corona virüsü pandemisi olduğu ortaya çıktı. %37’lik bir kısım ise Bitcoin alımının altında yatan sebebin Corona virüsü pandemisinden bağımsız olduğunu dile getirdi.

Bununla birlikte önceki yıllardan farklı olarak Bitcoin alımında da büyük bir artış yaşandığı belirtiliyor. 2020 yılında 11 milyon insan daha Bitcoin’e yatırım yapmayı tercih etti. Bu da Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Bitcoin yatırımcılarının toplam sayısını 32 milyona çıkartıyor.

Lakin tabii ki Bitcoin’e olan bu ilgi popülasyonun tüm yaş gruplarında aynı şekilde değildi. Rapora göre 55-65 yaşları arasındaki yatırımcıların sadece %40’ı kripto paraya bilhassa Bitcoin’e aşina. Aşina olanlarında yalnızca %30’unun Bitcoin gibi bir kripto paraya yatırım yapmayı düşüneceği raporda yer alıyordu.

Yaş grubu biraz daha yüksek olan bu Bitcoin çekinceli grubun %81’i Bitcoin’in değişken yapısından şikayetçi. Bunun %84’ü de yatırım tercihi olarak çok riskli olduğunu ve yatırım yapmakla ilgilenmediğini dile getirdi.

Daha fazla analiz haberi için; Analiz Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar