BİZİ TAKİP EDİN

BLOCKCHAIN

Corona Virüsü Salgınında Blockchain’e Güveniyorlar!

Çin’de patlak veren Corona Virüsü salgını nedeniyle, sigorta hizmeti sağlayıcıları sigorta ödeme taleplerinin takibini daha hızlı yapabilmek için blockchain’e güveniyorlar.

Yayın:

-

Çin’de patlak veren Corona Virüsü salgını nedeniyle, sigorta hizmeti sağlayıcıları sigorta ödeme taleplerinin takibini daha hızlı yapabilmek için blockchain’e güveniyorlar.

South China Morning‘in haberine göre, Corona virüsü salgını 27 şehrin karantinaya alınmasına ve birçok Hong Kong’lunun evden çalışmasına neden oldu.

Şu anda (09.02.2020/20:50) virüse yakalanmış 37.612 kişiden 6.198’inin durumu ağır ve 815 kişi salgından dolayı hayatını kaybetti. Ant Financial‘ın yardım platformu Xiang Hu Bao, Corona virüsünü bir kerelik maksimum ödeme limitine (100.000 Yuan(09.02.2020/21:00 itibarıyla 85.913,22 Lira)) çıkılmaya uygun kritik bir hastalık etmeni olarak ekledi.

Platform bir sigorta şirketi veyahut ürünü değil. Çoğu Çin’in daha fakir olarak görülen bölgelerinden 104 milyon kullanıcısı olan blockchain tabanlı kolektif bir talep/yardımlaşma platformu. Temel sağlık planları sunmaları ve buna ödenek toplamalarıyla ün salmışlardır.

Blockchain teknolojisini kullanma sebepleriyse, sahtekârlığı azaltmak ve paraya daha hızlı çevirmek. Teknoloji ayrıca Çin’in en çok kullanılan mobil ödeme uygulaması AliPay‘de de mevcut.

Corona virüsü sebebiyle gerçekleşecek sigorta ödemelerini Art Financial bizzat kendi bünyesinden gerçekleştirecek. Bu ödemeler, Xiang Hu Bao kullanıcılarının 300.000 yuanlık 100 kritik hastalık ödemesinden ayrı tutulacak.

Ant Financial sözcüsü bu durum için;

“Xiang Hu Bao, blockchain teknolojisinin merkeziyetsiz ve güvensiz tabiatı sayesinde, sigorta taleplerini işleme alıp ödemeleri hızlıca yapabildi.”

Avantajları Saymakla Bitmiyor!

Blockchain teknolojisi hızının yanı sıra bürokratik etkiyi azalttığı ve virüsün kol gezdiği Çin’de yüz yüze iletişimi en aza indirgediği için de özellikle Çin’de büyük ilgi topladı.

Bank of East Asia‘nın (Doğu Asya Bankası) sahibi olduğu Blue Cross Insurrance (Blue Cross Sigorta) hizmetlerinin genel müdürü Patrick Wan da bu duruma katılanlardan. Wan;

“Blockchain tabanlı sigorta talebi alma servisimiz, evrak doldurma sürecini ve sürekli olarak kliniklere git-gel yapma ihtiyacımızı ortadan kaldırarak Corona virüsü salgını sırasında önemli bir rol oynadı.”

Ayrıca Wan, yüz yüze temas nedeniyle enfeksiyon kapma riskini azalttığı için de blockchain teknolojisinin Corona virüsü yayılmasının bir nebze önüne geçtiğini dile getirdi.

Patrick Wan’ın saydığı avantajlara ve sigorta şirketlerinin benimsemesine bakılırsa gerçekten de blockchain’e güveniyorlar denebilir.

Corona virüsü salgınının Bitcoin’e ve Bitcoin madenciliğine olan etkisinden daha önce söz etmiştik. Ancak blockchain teknolojisine olan etkisine bakıldığında blockchain tabanlı birçok uygulama Corona virüsü salgınında kullanıldı.

Bu uygulamalardan biri, blockchain tabanlı uygulama geliştiricisi Acoer‘in geliştirmiş olduğu, DLP kullanarak Corona virüsü bulaşmış durumu ağır olan hastaların takibini yapan HashLog isimli bir uygulama.

Hong Kong Üniversitesi Hukuk Fakültesinden Syren Johnstone da Corona virüsü ile savaş projesinde blockchain teknolojisine yer veriyor.

Blockchain teknolojisinin Corona virüsüyle savaşta etkili olduğu aşikâr ancak Corona virüs sebebiyle blockchain tabanlı ödeme startup’ı Bitspark’ın kapanacağı açıklandı.

Corona virüs kripto para dünyasını derinden etkiliyor ve etkilemeye devam edecek gibi görünüyor.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BLOCKCHAIN

Coinfirm ve GamerHash Token Güvenliği İçin El Sıkıştı

GamerHash ve Coinfirm blockchain tabanlı oyun ve kaynak geliştirme modelleri için AML ve Analytics’i getirmek üzere yeni bir anlaşma sağladı.

Yayın:

-

gamerhash Coinfirm anlaşması

Geçtiğimiz günlerde Twitch tarafından atılan kripto para ile ödeme adımı ile birlikte kripto para ve oyun dünyalarının birbirine ne kadar yaklaştığını gözlemledik.

GamerHash ve Coinfirm de blockchain tabanlı oyun ve kaynak geliştirme modelleri için AML ve Analytics’i getirmek üzere yeni bir anlaşma sağladı.

Blockchain teknolojisinin hayatın birçok alanına gireceği gibi oyun geliştirme alanına da gireceği son dönemde gündemi en çok meşgul eden konular arasında bulunmakta. Coinfirm ve GamerHash işbirliği de gelecekte atılabilecek adımlar adına önemli bir emsal oluşturuyor.

Ortaya konacak yeni çözümler ile birlikte token satışlarındaki risk ortadan kaldırılacak.

GamerHash çözümünü hali hazırda kullanan ve kripto hizmetlerinden faydalanan yarım milyondan fazla kullanıcıyı bünyesinde barındıran proje kapsamında hibrit kaynak geliştirme modeli de başlatılmış durumda. Çözüm ile birlikte token sahipleri Ethereum üzerinde ERC-20 olarak GamerCoin alabilmekte. Tüm risk sermayeleri yükümlülüklerine uygun çalışan GamerHash ilgili kurumlar tarafından düzenli olarak denetlenmekte.

Coinfirm ise AML ve analiz çözümleri ile birlikte sürece katkıda bulunarak GamerHash için uyumluluk kontrollerini yürüten çözümlerini ortaya koyuyor.

GamerHash CEO’su Artur Pszczolkowski’nin konu ilgili açıklamaları ise şu şekilde:

Coinfirm ile çalışmak blockchain varlıklarının ve GamerHash platformuna katılan kullanıcıların en yüksek şeffaflık ve uyumluluğa sahip olmasını sağlamaya yardımcı olacak. Coinfirm’in sicili ve platformu bize daha güçlü bir avantaj sağlıyor.

Artur Pszczolkowski

Anlaşma Coinfirm’in blockchain alanındaki faaliyetlerinde ileriye dönük atılmış bir adım olarak değerlendirilirken, Coinfirm CEO’su Pawel Kuskowski’nin anlaşma ile ilgili sözler şu şekilde:

Oyun ve blockchain endüstrileri doğal bir uyum sergiliyor ve gelecekte birbirleri için daha da önemli hale gelecekler. Endüstride başı çeken GamerHash gibi şirketlerin ihtiyaç duyduğu çözümler sunmak, Coinfirm’in blockchain alanındaki faaliyetinde ileriye doğru atılmış bir adımdır.


Pawel Kuskowski

GamerHash Hakkında

GamerHash, oyuncuların boştaki CPU / GPU’larını kripto madenciliği yapmak için paylaşmalarını veya boştaki CPU / GPU’ları oyun oynayarak kazanmalarını sağlıyor. Sadece 2,5 yıl içinde, yaklaşık 500.000 kullanıcı, platformda hesap açtı. GamerHash, mükemmel pazar uyumu sayesinde Asya’daki operasyonlarını genişletiyor ve yakın zamanda NFT’lerin benimsenmesi için dünyanın en büyük 10. kriptosu Chainlink ile geniş kapsamlı işbirliği yapacağını duyurdu.Şirketin GamerCoin (GHX) token’i Malta’da piyasaya sürülecek ve satışlar tanınmış Güney Kore borsalarından başlayacak. GamerHash şu anda gamerhash.io’daki sınırlı sayıda alıcıya GamerHash tokenlerini doğrudan satıyor. https://gamerhash.com/en

Coinfirm Hakkında

Coinfirm, AML’de ve blockchain ve kripto para birimleri için düzenleyici teknolojide küresel bir lider… 1400’den fazla kripto para birimi ve Bitcoin, Ethereum, Hyperledger ve daha birçok protokolü destekleyen endüstrinin en büyük blockchain kapsamına sahip. Coinfirm’in çözümleri, Binance gibi kripto borsalarından ve XRP gibi protokollere ve PKO BP gibi büyük finans kuruluşlarına, dünya çapında pazar liderleri tarafından kullanılmakta… Şirketin hizmetleri arasında Reclaim Crypto’nun yanı sıra, herhangi bir dosyanın %100 doğrulukla kaydedilmesini, imzalanmasını ve doğrulanmasını sağlayan bağımsız bir regtech platformu olan Trudatum da bulunuyor. Daha fazla bilgi için lütfen şu adresi ziyaret edin: https://www.coinfirm.com/

Blockchain ve oyun sektörünün geleceği hakkında ne düşünüyorsunuz?

OKUMAYA DEVAM ET

BLOCKCHAIN

Coca-Cola Tedarik Zinrici İçin DLT ve Ethereum Kullanacak

Coca-Cola iştirakı, Ethereum tabanlı The Baseline Protocol ile güçlenecek!

Yayın:

-

Bitcoin İle Otomattan Coca-Cola Almak Artık Hayal Değil!

ABD merkezli en büyük Coca-Cola şişeleme şirketinin ortağı, Coke One North America (CONA), “kurumlar arası tedarik zinciri işlemlerinde” şeffaflığı artırmak ve anlaşmazlıkları azaltmak için The Baseline Protocol’ü kullanacak.

Proje, CONA’nın dağıtılmış defter teknolojisi firmaları ile birlikte ortak protokolünü ve Unibright kurucu üyelerini barındıracak. Hem dahili şişeleme sağlayıcıları hem de harici hammadde tedarikçileri arasında kolaylaştırılmış işlemlere izin veren bir “Coca-Cola Şişeleme Limanı”nın kurulması sağlanacak.

Coca-Cola İştirakları Blockchain Benimsenmesini Hızlandırıyor

3 Ağustos’ta Unibright, CONA’nın blockchain teknolojisi kullanımını tedarik zinciri alanında genişletmeyi planladığını duyurdu.

Duyuru, en büyük 12 Kuzey Amerika Coca-Cola şişeleyicisinin, geçen yıl iç tedarik zinciri yönetimi için Hyperledger Fabric tabanlı bir blockchain platformu kullanmaya başlandığını ve şişeleyicilerin karmaşık tedarik zincirinde artan “şeffaflık ve verimlilik” sağladığını belirtti.

Yeni proje, CONA’nın kutu ve şişe dağıtan hammadde satıcıları gibi harici tedarikçileri dahil etmek için DLT kullanımını genişletecek.

Veri kayıtlarının ve “kuruluşlar arası karmaşık iş süreçlerini” kolaylaştırmasının yanı sıra duyuru, The Baseline Protocol‘ün token kullanımı ve merkezi olmayan finans kullanım durumları için uygulanabileceği belirtiliyor.

CONA Verileri 4. Çeyrekte Yayınlayacak

CONA için “entegre, özel DLT ağı” oluşturmak için veriler Ethereum (ETH) ağında geliştirilecek.

ConsenSys geliştiricisi ve Baseline Protocol’ün kurucu ortağı John Wolpert, “baselining”i farklı kayıtlar ve kayıt sistemleri arasında tutarlılığı sağlamak için genel Ethereum Mainnet’ini kullanma tekniği” olarak tanımladı.

Baselining, verilerin gerçekliğini doğrulamak için ana ağı “ara katman yazılımı” olarak kullanır; protokoller ilgilenen varlıkların verilerine diğer ağ katılımcıları tarafından erişim sağlanamadığından emin olmak için zero-knowledge proof kullanılır.

The Baseline Protocol, bu yılın Mart ayında, Microsoft, Ernst & Young ve ConsenSys tarafından başlatılmıştır.

The Baseline Protocol’ün ilk sonuçlarını 2020 senesinin dördüncü çeyreğinde sergilemesi bekleniyor. Ayrıca Unibright standart iş süreçlerine zerk-knowledge proof uygulanabileceğini, koordinasyon sorunlarını ve fatura belirteç kullanımını ortadan kaldırmak için temel alınan verilerin kullanılabileceğini göstermek istiyor

OKUMAYA DEVAM ET
FTX
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.


Notice: Undefined variable: apgnsm_active in /var/www/html/wp-content/plugins/google-news-sitemap/apgnsm.php on line 184

Notice: Undefined variable: apgnsm_active in /var/www/html/wp-content/plugins/google-news-sitemap/apgnsm.php on line 184