BİZİ TAKİP EDİN

ÖNE ÇIKAN

Corona Virüsünü Fırsat Bilen Sahtekârlar Türedi!

Corona virüsü salgınının pandemi hâline dönüşmesiyle dünyanın her yerinden bunu fırsat bilen sahtekârlar türedi. Bu sefer ki ise Birleşik Krallık’tan.

Yayın:

-

Corona virüsü sahtekârlar için fırsat oldu

Corona virüsü salgınının pandemi hâline dönüşmesiyle dünyanın her yerinden bunu fırsat bilen sahtekârlar türedi. Bu sefer ki ise Birleşik Krallık’tan.

Birleşik Krallık ki özellikle İngiltere üzerinde yayılan bir sahtekârlıktan bahsedeceğiz. Bir takım kişi ve kişiler, Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) veya Hastalık Kontrol ve Korunma Merkezleri’nin (CDC) ismini kullanarak Bitcoin bağışı istiyor. Evet yanlış duymadınız Bitcoin bağışı. Sterlin veya pound olarak değil Bitcoin olarak bağış yapılmasını isteyen dolandırıcıların taktiği ise çok basit.

İkamet ettiğiniz bölge içerisinde Corona virüsünden etkilenmiş yani Covid-19 pozitif hastalar bulunduğunu ve onların barınması, tedavilerinin yapılması amacıyla bağışa ihtiyaç olduğunu iddia ediyorlar. Ve bu bağışları da Sterlin olarak değil de Bitcoin olarak istiyorlar. Aslında dolandırıcıların bu yolu seçmelerinin sebebi belli. Kripto para borsalarının, bir denetimi mevcut değil yani para akışının kontrolünü yapmak zor. Zaten bu özelliği nedeniyle de çeşitli terör örgütlerinin ilgisini çekmiş ve kara ekonomi için kullanılmıştır.

Corona Virüsü Sahtekârları

Kurunun Yanında Yaş Da Yanıyor!

Dünyanın her bir köşesinde Corona virüsü pandemisi ile mücadele etmek için kurulmuş kurum veya sosyal yardım platformlarını görebiliriz. Araştırmalara göre bunların büyük bir kısmı da Bitcoin gibi kripto para birimlerini kullanarak bağış toplama eğiliminde. Birçoğu da tahmin ettiğiniz üzere bunu dolandırma amacıyla yapıyor.

Birleşik Krallık’ın sahtekârlık tespiti ve ihbarları için kullanılan Ulusal Sahtekarlık İstihbarat Bürosu (NFIB), sadece mart ayında bu konuya dair 21 çetenin türediğini açıkladı. Bununla birlikte sosyal medya platformu Twitter’da WHO adını kullanarak maske, ilaç ve çeşitli sağlık ekipmanının sağlanması için para isteyen kişi ve kişilerin olduğu da belirlendi.

Tabii kripto para bağışını kabul eden ve dolandırıcılık amacı taşımayan kurumlar da mevcut. Belki de bunlardan en önemlisi Hollanda’daki Red Cross yani Kızılhaç olmaktadır. Kızılhaç birçok ülkede faaliyet süren İsviçre menşeili bir yardım kuruluşudur. BitPay üzerinden kripto para bağışlarını kabul eden Kızılhaç komitesi, bahsedildiği gibi kripto para borsalarını dolandırıcılık amacıyla kullanan kişiler yüzünden yanlış anlaşılmaktadır.

Türkiye’de de çeşitli kanallardan size ulaşıp Corona virüsü pandemisi ile mücadele etmek adına sizden Türk Lirası, Amerikan Doları, kripto para gibi varlıklar ile bağış yapmanızı isteyen kişi veya kişilere itimat etmeyiniz. Corona virüsü pandemisini fırsat bilen sahtekârlar tarafından aldatılmayın.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNE ÇIKAN

Huobi İle Üçüncü Tarafsız Kripto Para Alımı! Visa Ve Mastercard İle Daha Hızlı!

Küresel kripto para borsası Huobi, Visa ve Mastercard ile anlaşarak fazladan bir ara yüz olmadan kripto para alımının önünü açtı.

Yayın:

-

Huobi, DeFi Labs iş birimi için kendine yaraşır bir isim seçti

Küresel kripto para borsası Huobi yeni bir kolaylıkla gündeme geliyor. 27 Ekim Salı yani bugün yapılan açıklamada Huobi Visa ve Mastercard ile olan yeniliğini duyurdu.

Yapılan anlaşma ile artık kripto para almak çok daha kolay. Çünkü artık yatırımcılar Huobi üzerinden Visa ve Mastercard banka veyahut kredi kartlarından üçüncü taraf bir ödeme platformuna yönlendirilmeden alım satım yapabilecek. Daha önce de yatırımcılar Visa ve Mastercard güvencesiyle Huobi üzerinden alım sayım yapabiliyordu. Ancak ödeme sırasında KYC doğrulama işlemleri için farklı bir ara yüze geçiş yapmak zorunda kalıyorlardı.

Bu ara yüzden geçmeye gerek kalmadan ödeme işlemini tamamlamaya yarayacak olan bu hizmet, Huobi Global’in yan kuruluşu olan ve Blockchain teknolojisi konusunda büyük işler başaran Huobi Technology’den alınacak.

İlginizi çekebilir: Huobi Haberleri

Huobi Group Global Business Başkan yardımcısı Ciara Sun yapılan açıklamada söz aldı.

“Kullanıcı yolculuğundaki fazladan bir adımı kaldırarak, sorunsuz bir deneyim yaratıyoruz.”

İngiltere, Cebelitarık, Fransa, Polonya, Çek Cumhuriyeti ve Hollanda gibi çoğu Avrupa ülkesinde ve Avustralya’da Visa ve Mastercard banka veyahut kredi kartı sahipleri artık Huobi üzerinden lider kripto para birimlerinin alımını entegre ödeme hizmeti ile yapabilecek.

Kripto para borsaları hakkında daha fazla bilgi edinmek için; Borsa Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

ÖNE ÇIKAN

John McAfee, Hapishanede Bile Kripto Reklamı Yapıyor!

John McAfee, hapisteyken bile kripto hakkında konuşuyor!

Yayın:

-

John McAfee

Milyoner, kripto meraklısı ve anti-virüs uzmanı John McAfee, geçtiğimiz günlerde İspanya’da vergi kaçırma suçlaması ile gözaltına alınmıştı.

Tüm bunların dışında McAfee, milyonlarca dolar kar sağladığı iddia edilen bir dizi şüpheli kripto reklamlarından kaynaklanan suçlamalar ile karşı karşıya. McAfee şu anda İspanya’da hapiste olmasına rağmen, kripto endüstrisindeki son gelişmeler hakkındaki düşüncelerini hala paylaşıyor.

PayPal’ın son duyurusu ile ilgili olarak McAfee, “PayPal’ın kripto para birimlerini kabul ettiğine inanıyorum, bu dünyada yeni bir kripto para birimi dalgasına sebep olacak. Dünyanın dört bir yanındaki hükümetler kripto para birimlerine alışmak zorunda kalacak.”

McAfee, 2017 senesinde, Bitcoin’in üç yıl içinde 1 milyon $’a ulaşacağını söylemesine rağmen, Temmuz 2020’de bu söylemlerini geri aldı. Varlık sınıfına ilişkin görüşünün o zamandan bu yana değişip değişmediği sorulduğunda olumlu bir yanıt verdi:

Çok fazla insan kriptoyu, alım satım işlemlerinden ziyade kolay ve hızlı bir şekilde zengin olmak için kullanıyor.

İlginizi çekebilir: John McAfee Kimdir?

McAfee’ye göre, yakın zamanda hızlı zengin olma amaçları yerine, kripto para birimlerini günlük işlemlerimizde kullanmaya yönelik hareketler göreceğiz. McAfee sırf bu yüzden GHOST projesine destek vermiş.

McAfee’nin artık bu proje ile bir ilgisi olmasada, ağın geniş gizlilik projesinin bir parçası olmaya devam ediyor.

McAfee, “GHOST ile yaptığım iş tamamen dünyanın ilk özel stablecoinini geliştirmemiz ile alakalı” dedi.

Eşi Janice McAfee aracılığı ile medyayla iletişime geçen McAfee, henüz ABD’ye nakledilmedi ve halen Barcelona’da. John, “Hakkımdaki tüm şikayetleri ve suçlamaları bilmiyorum, fakat onların da kripto faaliyetlerimden dolayı olduğunu düşünüyorum.” dedi.

Sizce McAfee’yi yakın bir zamanda parmaklıkların ardında görebilecek miyiz?

Daha fazla Bitcoin haberi için: Bitcoin Haberleri.

Daha fazla altcoin haberi için: Altcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.