Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64260.01
-1.00%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3506.83
-0.39%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.35
-1.33%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $583.9
-0.68%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Crypto​.com, Kadınların Kripto Para Sektöründe Etkili Hale Gelmesini İstiyor!

Borsa, kadınların da sistemde etkili olabilmelerini sağlamak için kadın spor kulübü ile anlaşma yaptı.

Clock
Paylaş
Crypto​.com, Kadınların Kripto Para Sektöründe Etkili Hale Gelmesini İstiyor!

Kripto para sektörünün önde gelen isimleri, borsalar ve ünlü yatırımcılar son zamanlarda faaliyet alanlarını genişletmeye başladı.

Kripto paraların sürekli gelişen teknolojisi ile birlikte metaverse ve web 3.0 uygulamalarının popülerliği, sektöre yeni bir heyecan katmış durumda. Bu durumdan yararlanmak isteyen bazı kuruluşlar da farklı alanlar ile yaptıkları ortaklıklar sayesinde bilinirliğini artırmak istiyor.

728×90 muhabbit - Crypto​.com, Kadınların Kripto Para Sektöründe Etkili Hale Gelmesini İstiyor!300x250 muhabbit - Crypto​.com, Kadınların Kripto Para Sektöründe Etkili Hale Gelmesini İstiyor!

İlginizi çekebilir: Metaverse Nedir?

Bu kapsamda önde gelen kripto para borsası Crypto.com, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki marka bilinirliğini artırmak için profesyonel kadın spor takımı Angel City Futbol Kulübü ile anlaşma imzaladığını duyurdu.

Kısa süre önce yapılan açıklamada, Crypto.com, son günlerin popüler gündemi olan blockchain ve Web 3.0’ün farkındalığını artırmak üzere anlaşma gerçekleştirildiğini belirtti. Futbol kulübünün meşhur taraftar grubu Angelenos olarak bilinen bir grubun ve futbolcuların, geniş kitlelere ulaşabilir olmaları nedeniyle, sektöre katkı sağlayabileceği belirtiliyor.

Kripto Para Alanına Kadınların Dahil Edilmesi

Borsa ayrıca, kadınların ön planda olduğu “finansal eğitim, bağımsızlık ve finansal güçlendirme” konuları için “benzersiz ve etkili yollar” aramaya devam etmeyi planladığını da belirtiyor.

Angel City Futbol Kulübü kurucu ortağı ve başkanı Julie Uhrman, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Metaverse, Web 3.0 ve kripto para birimi kavramlarının günümüzdeki hızı göz önüne alındığında, kadınların yatırımcı ve yaratıcı olarak sisteme dahil olmasını istiyoruz.”

Uhrman; bunun yanında oyuncularını ve topluluklarını kripto para alanında eğitmek ve taraftar ile bağlantılarının güçlenmesi için NFT’nin gücünü kullanacaklarını belirtti.

İlginizi çekebilir: NFT Nedir?

Son gelişme ile birlikte borsanın, yakın zaman içinde gerçekleştirdiği birçok anlaşmaya bir yenisini eklediği anlamına geliyor. Hatırlanacağı üzere Crypto.com, kısa süre önce de 700 milyon dolarlık bir anlaşmayla şehrin çok amaçlı Staples Center’ın isim haklarını 20 yıllığına satın aldığını duyurmuştu.  

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar