Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64108.97
2.58%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3071.64
4.63%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $35.58
15.44%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $550.1
5.52%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BORSA

Crypto.com, Güney Kore’de Kripto Ticaret Platformunu Başlatıyor

Clock
Paylaş
Crypto.com, Güney Kore’de Kripto Ticaret Platformunu Başlatıyor

Küresel dijital varlık borsası Crypto.com, bu ayın sonunda Güney Kore’de dijital varlık ticaret hizmetlerini başlatıyor. Salı günü yaptığı açıklamada şirket, 29 Nisan’da Güney Kore’de perakende ticaret hizmetlerini sunmaya başlayacağını duyurdu.

Crypto.com’un Güney Kore’deki ticaret platformu, yerel lisanslı kripto borsası OK-BIT’in yerini alacak. OK-BIT, hizmetlerini sonlandırdığını açıkladı. Ve OK-BIT Crypto.com tarafından 2022’de satın alınmıştı.

728×90 muhabbit - Crypto.com, Güney Kore'de Kripto Ticaret Platformunu Başlatıyor300x250 muhabbit - Crypto.com, Güney Kore'de Kripto Ticaret Platformunu Başlatıyor

Crypto.com’un Başkanı Eric Anziani konuyla ilişkili olarak şu açıklamayı yaptı:

“Crypto.com’un Güney Kore’de perakende kullanıcılar için Crypto.com Uygulaması’nı başlatmaktan son derece heyecanlıyız. Bu pazar, işimizin büyümesi için büyük öneme sahip ve tüketiciler kripto para birimlerine büyük ilgi gösteriyorlar.”

Crypto.com’un Başkanı Eric Anziani

Kurumsal müşterilere hizmet vermeyecek

Crypto.com’un Güney Kore platformu, yerel yetkililerin kripto borsaları için belirlediği sıkı düzenlemelere tabi olacak. Yerel hizmet olan Crypto.com platformu, Güney Koreli yatırımcıların kripto para birimleri ve NFT ticaretini yapmalarına olanak sağlayacak. Ancak Güney Kore merkezli kurumlar doğrudan kripto para birimlerine yatırım yapamadıkları için kurumsal müşterilere hizmet vermeyecek.

Ayrıca, Güney Kore, yerel kripto borsalarının kripto ticaret hizmeti sunabilmeleri için bir banka ortaklığı sağlamalarını zorunlu kılıyor. Bu, kara para aklama ve piyasa manipülasyonu risklerini en aza indirgeme amacı taşıyor.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar