Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66671.98
4.14%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3498.54
2.44%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.22
3.90%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $590.5
3.54%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

MCO Visa Kart Servisini Kanada’da Kullanıma Sunacak

Cyrpto.com Kuzey Amerika’ya açılıyor.

Clock
Paylaş
MCO Visa Kart Servisini Kanada’da Kullanıma Sunacak

Avrupa’dan sonra Crypto.com, MCO Visa Kartlarını Kanada’da kullanıma açmaya hazırlanıyor.

Önde gelen kripto ödeme platformu olan Crypto.com, MCO kart programı için Kanada’da denetleyicilerden izin aldığını açıkladı. Yakın zamanda ise kartların tüm ülke dahilinde kullanıma açılması bekleniyor.

728×90 muhabbit - MCO Visa Kart Servisini Kanada'da Kullanıma Sunacak300x250 muhabbit - MCO Visa Kart Servisini Kanada'da Kullanıma Sunacak

Ön ödemeli olarak çalışan bu kartlar, Bitcoin (BTC) Ethereum (ETH) Litecoin (LTC) Ripple (XRP) ve Crypto.com’un MCO’su gibi birimleri destekliyor.

Firmanın verdiği bilgilere göre, Kanada vatandaşları kripto kartlar için Crypto.com uygulamasında kimlik doğrulaması yöntemiyle yaklaşık 3 dakika gibi kısa bir sürede başvurularını yapabileceklerini söyledi.

Şirketin Kanada’ya açılma planı, şirketin MCO Visa kart hizmetini Avrupa Birliği’ne açılma planından sadece bir kaç gün sonra yapıldı. Ayrıca bildiğiniz üzere şirket, 2018 yılında Singapur’da, Temmuz 2019’da ise Amerika Birleşik Devletleri’nde hizmet vermeye başlamıştı.

Şirket ayrıca, Avrupa kıtasına yapılan genişleme planından sonra MCO Visa kartlarının dünya üzerindeki en yaygın kripto altyapılı kart olacağını iddia etti. Crypto.com CEO’su Kris Marszalek ise hedeflerinin, bu kartları küresel bir çapta kullanıma açık hale getirmek olduğunu dile getirdi.

Kripto Kartlara Alışmak

Kripto bankaları ve kripto kartlar sayesinde kullanıcılar artık itibari para birimine dönüşüm işlemi yapmadan kripto para birimlerini harcayabilir hale geldi. Ve bu durum kripto kartların yaygınlaşma hızını ciddi oranda arttırdı.

Artık, dünya çapında milyonlarca ticaret ile uğraşan insanlar kredi kartı ile ödeme kabul ediyor. Bunlardan en ünlü kart sağlayıcıları ise bildiğiniz gibi Visa ve Mastercard. Bu durumda, şirketler bu iki şirket ile işbirliği yaparak, kripto kartların kullanım oranlarını çok ciddi bir şekilde arttırabilir.

Ayrıca, Şubat 2020’de Coinbase, Visa ile bir ortaklığa gitti ve bu ortaklığın meyvesini kendi banka kartlarını çıkarma yetkisi olarak aldı.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar