Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64535.27
0.43%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3092.8
0.57%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.47
3.58%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $565.4
1.11%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Crypto.Com’da Şüpheli İşlem Hareketleri!

Şirket geçici olarak bazı hizmetlerini durdurduğunu açıkladı. Analiz şirketi ilk kayıpları tespit etti!

Clock
Paylaş
Crypto.Com’da Şüpheli İşlem Hareketleri!

Sosyal medyada birçok platformda tanıtımlarına rastladığımız ve uluslararası kripto para ekosistemi olarak bilinen crypto.com, dün (17.01.2022) geçici olarak bazı hizmetlerini durdurduğunu açıkladı.

Twitter’daki kendi duyurusuna göre, az sayıda kullanıcının hesaplarındaki şüpheli hareketleri bildirdiğini ve crypto.com ekibinin de araştırma yapmak için para çekme işlemlerini kısa süreliğine askıya aldığını yazdılar. Ayrıca tüm fonların güvende olduğunu da belirttiler.

728×90 muhabbit - Crypto.Com'da Şüpheli İşlem Hareketleri!300x250 muhabbit - Crypto.Com'da Şüpheli İşlem Hareketleri!

Çok geçmeden Dogecoin (DOGE) yaratıcısı olan Billy Markus, şirketin Etherscan’daki şüpheli işlem hareketlerini fark ettiğini belirten bir tweet attı.

https://twitter.com/BillyM2k/status/1482977279160451075?s=20

İki Faktörlü Kimlik Doğrulama Aşılmış!

Yine Twitter’daki kripto para meraklılarından ve yüksek takipçi kitlesine sahip bir kullanıcı olan Ben Baller, hesabından 4.28 Ether (ETH) (yaklaşık 15.000 $) çekildiğini iddia etti. Üstelik iki faktörlü kimlik doğrulama kullandığını ve bu siber saldırganların crypto.com’un güvenlik özelliklerini nasıl atlamış olduklarını merak ettiğini söyledi.

Blockchain güvenliği ve veri analizi şirketi Perkshield’nin verdiği bilgilere göre, şüphelilerin en az 4.6K ETH ile yaklaşık 15 milyon dolar değerindeki fonları çalmış olmaları yüksek bir ihtimal! Perkshield ayrıca, çalınan fonların yarısının şu anda Tornado Cash aracılığıyla aklandığını da belirtti.

2021 Yılındaki Siber Saldırılar 10.2 Milyar Doları Aştı!

Sektör her ne kadar benimsenme çalışmaları için yüksek önlemler ve büyük teşvikler alsa da kripto para endüstrisi, bu tür ufak ya da geniş çaplı saldırılara maruz kalabiliyor. Hatırlarsanız ocak ayı başlarında DeFi güvenlik platformu ve hata ödül hizmeti sunan Immunefi, 2021 yılında siber saldırılar, dolandırıcılık ve diğer kötü niyetli faaliyetlerden kaynaklanan kayıpların 10.2 milyar doları aştığını tespit ettiklerini duyurmuştu.

Immunefi’ın raporuna göre, geçtiğimiz yıl 120 kripto para dolandırıcılık olayı yaşandı ve en yüksek miktardaki siber saldırı 613 milyon dolarla Poly Network oldu.

Crypto.com Hakkında

Crypto.com 2016 yılında kuruldu. Sosyal medya ve birçok platformda reklamlarına rastladığınız şirket, uluslararası alanda kripto para hizmeti veren büyük bir ekosisteme sahip.

Singapur merkezli oluşum, Foris DAX Asia Pte’nin ticari markasıdır. Şirketin uygulamasını kullanan şu anda 10 milyon kişi ve bünyesinde çalışan 3.000 elemanı var.

Ekosistem; crypto.com uygulaması, crypto.com borsası, crypto.com DeFi cüzdanı, DeFi swap, crypto earn, crypto credit ve sektör büyüdükçe yenisi eklenen birçok farklı hizmetten oluşuyor.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar