Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $51309.95
-1.65%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2920.73
-0.46%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.13
-4.72%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $371.5
4.24%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

CryptoPunks NFT’si 7 Milyon Dolarlık Zararla Satıldı!

7 ay önce alıınan CryptoPunks NFT’si 7 milyon dolar zararla satıldı.

Clock
Paylaş
CryptoPunks NFT’si 7 Milyon Dolarlık Zararla Satıldı!

NFT dünyası her geçen gün gelişmeye devam etse de bazen durumlar göründüğü kadar iyi gitmeyebiliyor. NFT dünyasında dün yaşanan olay da buna iyi bir örnek olabilir. Bir NFT koleksiyoncusu tam 7 ay önce almış olduğu nadir bir CryptoPunks NFT’sini, yaklaşık 7 milyon dolarlık bir zararla sattı.

Binance BannerBinance Banner

Bildiğiniz üzere uzun zamandır kripto para piyasasında düşüşler yaşanıyor ve bu durum da haliyle Ethereum’un fiyatını bir hayli olumsuz etkiledi. Yaklaşık 7 ay önce 2 bin 500 ETH’ye satın alınmış bu NFT, 15 Temmuz 2022 Cuma günü 2 bin 691 ETH’den alıcı buldu. Satıcı, yaptığı bu satışla ETH miktarını artırmış olsa da, piyasa koşulları göz önüne alındığında satıcının şu anlık zararı yaklaşık 7 milyon dolar civarında.

10 bin NFT’lik koleksiyonda bulunan ve nadir 24 maymundan biri olan CryptoPunk #4156 adlı NFT, 9 Aralık 2021 tarihinde satın alındığında, ETH’nin o zamanki değerine göre yaklaşık 10 milyon 260 bin dolara tekabül ediyordu. Şu anki değeri ise sadece 3.31 milyon dolar. Aradaki farka bakıldığında ise azımsanacak bir miktar da sayılmaz.

Zararına Satış, Daha Az Vergi Ödemek İçin Miydi?

NFT

Durum satıcı açısından kötü gözükse de kamuoyunda bu satışa yönelik ilginç iddialar ortaya atıldı. İddialara göre, zararına gözüken bu satışta aslında zarardan ziyade kazanç sağlandığı, satıcının yapmış olduğu bu satışla 7 milyon dolarlık zarar göstererek, sermaye kazancı vergisi yükümlülüklerini azaltabileceği ifade edildi.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar