Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63419.82
2.59%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3473.99
1.27%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $42.71
-3.11%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $413.9
0.95%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı’ndan Kripto Para Açıklaması Geldi!

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Cemil Ertem, kripto paralar ile alakalı bir açıklama yaptı.

Clock
Paylaş
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı’ndan Kripto Para Açıklaması Geldi!

Türkiye merkezli kripto para borsası Thodex hakkındaki iddialar gündemi meşgul ederken bugün önemli bir gelişme daha yaşandı. Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Cemil Ertem, kripto paralar ile alakalı bir açıklama yaptı.

Bloomberg’ün kripto para düzenlemeleri hakkındaki sorusunu cevaplayan Ertem, Başta Merkez Bankamız olmak üzere ilgili kurumlarımız çalışıyorlar. Bu konudaki düzenlemeler reform programımızda da yer alıyor.dedi.

Binance BannerBinance Banner

“Burada esasında saadet zincirleri oluşuyor. Bu konuda hem vatandaşlarımızın tasarruflarını doğru değerlendirmesi açısından hem de haksız kazanç elde eden yapıların oluşmaması açısından çok hızlı bir şekilde düzenlemelerin yapılması gerektiği kanaatindeyim ki en kısa zamanda gerekli düzenlemeler yapılacak.”

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Cemil Ertem

Ertem, geçtiğimiz günlerde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından kripto paraların ödemelerde direkt olarak kullanılamayacağına dair yayımlanan yönetmeliğe değindi. “Geçtiğimiz gün yapılan düzenleme, birçok merkez bankası tarafından yapılan ve yapılmakta olan bir düzenlemeydi.” diyen Ertem, “Türkiye, küresel tarafı da takip ederek kendi ekonomi sistemine uygun, onunla barışık bir piyasa düzenlemesi yapacaktır.” diye ekledi.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar