Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $62117.66
2.01%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3431.49
2.10%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $43.09
1.03%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $409.1
1.01%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Metaverse ile İlgili Çalıştay Yapılmalı”

Clock
Paylaş
Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Metaverse ile İlgili Çalıştay Yapılmalı”

Son zamanlarda AK Parti’nin özellikle kripto para yasası ile ilgili yaptığı toplantılar gündemi bir hayli meşgul etti. Tüm Türkiye nasıl bir yasa geleceğini tartışırken, AK Parti’nin ileri gelen bürokratları önemli adımlar attı.

İlk Metaverse Toplantısı

Kripto para ekosistemi ile görüşen AK Parti Bürokratları ilk kez metaverse üzerinde toplantı yaptıktan sonra kamuoyu ile bunu paylaştı.

AK Parti Bilgi ve İletişim Başkanlığı tarafından düzenlenen ilk metaverse toplantısına AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr. Ömer İleri, AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş ve AK Parti Grup Başkan Vekili Mahir Ünal katılmıştı.

Binance BannerBinance Banner

akp metaverse muhabbit
AK Parti’nin ilk metaverse toplantısı.

Sıklıkla bu teknolojiye karşı olmadıklarını, halkı koruyan bir yasa üzerine çalıştıklarını dile getirdiler.

El Salvador Başkanı Nayib Bukele’nin Türkiye ziyareti

Tüm bu gelişmelerin ardından, Bitcoin ile ünlü olan El Salvador Başkanı Nayib Bukele, Türkiye’yi ziyaret etti.

nayibbukele1 muhabbit
El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele ve Cumhurbaşkanı Erdoğan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşen Bukele, Türkiye ile önemli anlaşmalar yapılacağını açıkladı. Kripto paralar ile ilgili açıklama yapmayan iki başkanın nasıl bir yol haritası çizeceği ise merak konusu oldu.

Erdoğan’dan Metaverse çağrısı

AK Parti dün (25 Ocak 2022) MYK toplantısı yaptı. Genel Başkan Yardımcısı Ömer İleri, metaverse ile ilgili bir sunum yaptı.

Sunumda dijital dönüşüme karşı olmadıklarını fakat halkı etkileyecek olumsuz durumlar konusunda tedbirli olduklarını aktardı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan; “Bu çok hassas bir konu” diyerek çağrı yaptı ve bu konu ile alakalı mutlaka bir çalıştay düzenlenmesi gerektiğini söyledi.

Blockchain teknolojisinin, siyasi, ekonomik ve hukuki boyutlarıyla ele alınması doğru olacaktır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, çağrısıyla düzenlenecek olan çalıştaya özellikle de metaverse alanında uzman isimlerin katılmasının gerektiğini ekledi.

Çalıştay Çevrim İçi Olacak!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısını yaptığı çalıştayın internet üzerinden gerçekleşeceği belirtildi. Bununla birlikte kendisinin de katılacağı çalıştayda konunun metaverse, kripto para alım satımları ve sosyal medya platformlarında karşılaştığımız metaverse arsa alım satımları olacağı bildirildi.

Metaverse üzerinden yapılan arsa alım satımlarının değerlendirilmesinin sebebi ise gayet basit. MYK toplantısında bazı isimler, yurt dışından Meryem Ana Tapınağı gibi bazı değerlerin satın alınmasının olası “tehlikelerinden” bahsetti.

Özellikle kripto para yatırımcıları Türkiye’nin nasıl bir yasa tasarısı üzerine çalışacağı konusunda merakla bekliyor. Birçok uzman Türkiye’nin blockchain merkezi olacak seviyede olduğunu savunuyor.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar