Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67144
0.40%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3498.45
-0.19%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.07
9.25%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $599
0.60%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

DEFI

Curve Finance’in Piyasaya Süreceği Stablecoini İçin GitHub’a Kod Yüklendi!

Curve Finance’in aşırı teminatlı stablecoini (crvUSD), protokolün kurucusu Michael Egerov tarafından temmuz ayındaki bir web3 zirvesinde doğrulandı.

Clock
Paylaş
Curve Finance’in Piyasaya Süreceği Stablecoini İçin GitHub’a Kod Yüklendi!

DeFi protokolü Curve Finance‘in piyasaya sürülmesi beklenen dolara endeksli stablecoini (crvUSD) için 06.09.2022 Salı günü, web tabanlı bir kod depolama servisi olan GitHub‘a kod yüklemesi yapıldı.

728×90 muhabbit - Curve Finance'in Piyasaya Süreceği Stablecoini İçin GitHub'a Kod Yüklendi!300x250 muhabbit - Curve Finance'in Piyasaya Süreceği Stablecoini İçin GitHub'a Kod Yüklendi!

Konuya dair detaylar henüz paylaşılmadı ancak yüklenen yeni kod, aşırı teminatlı stablecoinde birkaç akıllı sözleşme işlevini gösteriyor. Curve Finance’in dolar endeksli stablecoini (crvUSD), protokolün kurucusu Michael Egerov tarafından temmuz ayındaki bir web3 zirvesinde doğrulandı.

Aşırı Teminatlı Stablecoin Nedir?

Stablecoin crvUSD, nakit para ve varlıklarla güvence altında tutulan Circle’ın USDC tokenı ya da Tether’in USDT’si gibi merkezi stablecoinlerin aksine, dolaşımdaki crvUSD tokenlarının toplam değerini aşacak bir değere sahip olan kripto para hazinesi tarafından desteklenecek şekilde planlandı. Bu duruma ”aşırı teminatlandırma” adı verilir ve 1:1 dolar değerinin kaybedilmemesini sağlamak için yapılır. Maker’ın DAI stablecoini aşırı teminatlandırılmış bir stablecoine en iyi örnek olabilir.

GHO Stablecoin, Aave DAO’daki Ankette Onaylandı!

Ayrıca rakip DeFi projelerinden borç verme/alma protokolü olan Aave, yakın bir zamanda benzer bir stablecoin çıkarmaya hazırlanıyor. Aave DAO, ağustos ayının başında GHO adında aşırı teminatlı stablecoinin lansmanını onaylamak için bir anket düzenledi. GHO teklifi, topluluğun %99,9’u tarafından onaylandı ve ayrıca yarım milyon AAVE tokenının teminatlandırılması sözü verildi.

Stablecoin Muhabbit 1 - Curve Finance'in Piyasaya Süreceği Stablecoini İçin GitHub'a Kod Yüklendi!

Curve Finance, Ethereum tabanlı ve kullanıcıların stablecoinlerini düşük ücretler ve minimum slippage ile swap yaptıkları bir protokoldür. Protokoldeki likidite havuzlarından herhangi birine yatırılan kripto paralar sayesinde yıllık ödüller kazanılır ve bu da yazının yazıldığı tarihte toplam 5,49 milyar dolarlık devasa bir değere tekabül etmekte.

İlginizi çekebilir: Curve Finance Nedir?

Hatırlayacağınız üzere Curve Finance’te geçtiğimiz ay bir DNS saldırısı yaşanmıştı. Saldırganlar sitenin önyüzünü kopyalayarak DNS’leri kendi kopya sitelerine yönlendirmişlerdi ve ardından da kötü niyetli bir akıllı sözleşme adresine onay isteği eklemişlerdi. Bu saldırıyla ilgili detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

Curve Finance, saldırıya hızlı müdahale etti ve ek güvenlik önlemleri için kullanıcılara Ethereum Name Service (ENS) kullanmasını tavsiye etti.

ENS Nedir?

Ethereum Name Service (ENS), 2017 Mayıs ayında Ethereum Vakfı’nda geliştirici olarak görev alan Nick Johnson ve Alex Van de Sande tarafından oluşturulan Ethereum tabanlı bir projedir. Projenin kuruluş amacı ise uzun ve karmaşık olan Ethereum adreslerinin basitleştirilmesi ve kısa metin haline getirilerek kullanım kolaylığının sağlanmasıdır.

DeFi haberleri için: DeFi Haberleri

Borsa haberleri için: Borsa Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar