Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $69818.01
-0.35%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3825.19
2.18%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.81
-2.97%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $613.4
-1.46%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

NFT

Cyberstella’nın Yepyeni Yönü

Murasaki, Cyberstella ile ilgili son gelişmeleri paylaştı.

Clock
Paylaş
<strong>Cyberstella’nın Yepyeni Yönü</strong>

Murasaki / Shin Murata, Cyberstella ile ilgili son güncellemeleri duyurdu. Kendi anlatımını sizler için derledik. Cyberstella’nın son gelişmelerini gelin hep birlikte öğrenelim.

Şu ana kadar bizlerden desteğini esirgememiş olan sizlere teşekkür ederiz, Cyberstella projemiz hepimizin projesidir. Sizler bizimle birlikte olduktan sonra sona ermesi gibi bir durumun söz konusu olmadığını vurgulamak isteriz.

728×90 muhabbit - <strong>Cyberstella'nın Yepyeni Yönü</strong>300x250 muhabbit - <strong>Cyberstella'nın Yepyeni Yönü</strong>

Murasaki olarak oyunumuzu geliştirmeye devam ediyoruz ve bol miktarda mali kaynağımız bulunmakta. Başlangıçta planlandığımız gibi oyunu 2023’te piyasaya çıkarma yolundayız.

Aldığınız Cyberstella NFT’lerinin değerlerini en üst düzeye çıkarmak için her türlü çalışmayı yapıyoruz. Sürekli olarak değişen pazar durumunu göz önünde bulundurarak sizler için oyuna ve NFT’lere özel değişiklikler yaptığımızı duyurmak isteriz.

Bu duyurunun üç önemli noktası;

1. Oyun ve NFT tasarımımızın değiştirilmesi

2. STL (yerel tokenımız) listelenmesinin ertelenmesi

3. Cyberstella’nın gelecekteki yönü

ile ilgili. 

Özetle,

Cyberstella’nın tasarımını değiştireceğiz ve token listelememizin zamanlamasını erteleyeceğiz. Token fiyatlarının istikrarlı bir şekilde artmasının şart olduğu bir modelden, başlangıçta NFT’lerimizin değerlerini artırmaya daha fazla odaklanılan bir modele geçiyoruz. Çünkü bunun bütün Cyberstella destekçileri ve oyuncuları için en iyisi olacağına inanmaktayız.

Cyberstella’yı piyasaya sürdükten sonra 2023 Nisan-Mayıs aylarında Cyberstella (STL) tokenimizi listelemeyi hedefliyoruz. STL’yi listelemeden önce ise temel para birimimiz AVAX olacaktır. Token listelememizden sonra, oyuncularımız hem AVAX hem de STL kullanabilecekler.

Piyasa durumu ve neden token listelememizi erteliyoruz?

Mevcut kripto para piyasası durumunu göz önünde bulundurarak, Cyberstella’nın, bu yeni yönü sayesinde ve tasarımımızın, token fiyatının sabit kalmasını varsayan bir model geliştirmek yerine kullanıcılarımıza daha elverişli ve yaratıcı değerlere daha fazla odaklanabilecekleri, istikrarlı bir şekilde yükselmeye devam edebilecekleri hale ulaşacağına inanıyoruz.

GameFi — Oynayarak kazanın

GameFi projelerinin en önemli özelliklerinden biri, kullanıcıların oyun yoluyla oyunun kendi tokenını kazanabilmeleridir. GameFi projelerinin anahtarı, yerel tokenlarını yayınlamak ve listelemektir. Bunun “önce token” yaklaşımı olduğu söylenebilir.

GameFi geliştiricileri, önce tokenlarını bağış toplama yöntemlerinin bir parçası olarak kullanarak piyasaya sürer ve ardından tokenlarına değer katan bir oyun yaratırdı.

Kullanıcıların GameFi projeleri aracılığıyla “kazanabilmeleri” için GameFi geliştiricileri, token fiyatını yükseltmek için, onu birçok farklı borsa piyasasında listelemek ve bir staking sistemi getirmek gibi çeşitli araçlar kullanırdı.

Bu yönüyle bir GameFi projesi, “DeFi arayüzü işlevi gören bir oyundur”.

Kripto para piyasasının mevcut durumu ve önceki yaklaşımımız

Token listeleme ve oyun lansmanı arasındaki süreyi olabildiğince kısaltmak için Murasaki olarak projeyi halka açmadan önce oyun geliştirme için gerekli fonu topladık. İlk planımız, yerel tokenımızı Ocak 2023’te listelemek ve oyunu Şubat 2023’te piyasaya sürmekti.

2022, tüm kripto para endüstrisi için oldukça zor bir yıl oldu. FTX’in çöküşü ve peşi sıra gelişen olaylar piyasayı ve kullanıcı duyarlılığını ciddi şekilde etkiledi.

Piyasanın durumu yakında iyileşebilir, ancak aynı zamanda daha da kötüleşebilir.

Son zamanlarda listelenen tokenlerın çoğu, IEO/IDO’larından sonra değerlerini önemli ölçüde düşürdü. Bazı tokenlar, fiyat dampingi için hedeflendi ve birkaç token, birkaç gün içinde IDO fiyatlarına göre %90’lık bir fiyat düşüşü kaydederken, diğer birçok proje, token listelemelerini iptal etti.

Fungible tokenlar (NFT) ile İlgili geldiğimiz nokta

STL tokanlerımızı mevcut piyasa koşullarında listelemenin, oyunumuzun değerine zarar verme riski taşıdığı sonucuna vardık. Ayrıca, potansiyel olarak finansal kayıplara yol açabilecekken kullanıcılarımızı tokenlerimizi satın almaya teşvik etmek, Murasaki’nin temel değerlerine ve felsefesine aykırı olacaktır. Bu, ne pahasına olursa olsun kaçınmak istediğimiz bir noktadır.

Bu faktörleri göz önünde bulundurarak, döviz piyasaları ve ortaklarımızla yoğun görüşmelerden sonra, $STL’nin listelenmesini ertelemenin ve token fiyatlarına bağlı olmayan bir oyun modeli oluşturmanın en iyisi olduğuna karar verdik.

Bu ilkelere göre ürünümüzü piyasaya sürecek ve önce topluluklarımıza odaklanacağız. Belli bir miktar oyun içi token işlemi garanti edildikten sonra, tokenımızı ekosisteme dahil edeceğiz.

Cyberstella’nın temel değerleri nelerdir?

Topluluk faaliyetlerimiz sayesinde öğrendiklerimiz

Organik toplulukların önemini en başından beri biliyorduk ve Cyberstella her zaman topluluk merkezli yaklaşımlar benimsemiştir. Ödül dağıtmak gibi finansal fayda odaklı yaklaşımlara güvenmekten özenle kaçındık.

Sonuç olarak, Discord gibi sosyal medyadaki topluluğumuzun boyutu nispeten küçük olabilir. Yine de, topluluk üyelerimiz projemize çok tutkulu ve ilgili olduklarından, bilinçli bir organizasyon gibi Murasaki’yi değiştirmeye, geliştirmeye başladı.

Topluluk üyelerimize sağlayabileceğimiz, sizinle etkileşim ve iletişim kurarak öğrendiğimiz üç temel değeri şöyle sıralayabiliriz:

1. Mürettebata Bağlı Duygusallık Değeri: Bir PFP özelleştirme etkinliği düzenlediğimizde Discord aktif oranımız %60 gibi rekor bir seviyedeydi. Üyelerimiz avatarlarına duygusal olarak bağlandı. Avatarlarının hikayelerine bağlı olarak kullanıcılar arasında dinamik ve organik etkileşimler arttı. Birçoğu, oluşturdukları PFP görüntülerinin NFT olarak basılmasını istedi.

2. Hikayelerin Değeri: Arka plan etkinliğimizi düzenlediğimiz esnada 400 Discord üyesinden 150’si bu düzenlemeye katıldı. Twitter etkileşimleri ve katılım da çok tutkuluydu. Bu etkinlik, hikaye oluşturmak için topluluğumuzun ortak bir buluşma platformu haline geldi.

3. Oyunun bir parçası olmanın değeri: Topluluk üyelerimizin tutkularına yanıt vermek için gezegenler, ekipman ve malzemeler gibi kullanıcı tarafından icat edilen fikir ve tanımlamaların, oyunun ana hatlarına dahil edilmesini sağlayan etkinlikler düzenlemeye ve aksesuarlar eklemeye karar verdik. Cyberstella, topluluk üyelerimizin oyunda ne tür materyallerin yer alacağına etki edebilecekleri şekilde tasarlanmıştır.

7fb8b896 8e5b 4627 b399 60d4c8ff081d 1200x579 - <strong>Cyberstella'nın Yepyeni Yönü</strong>

Bu arada, topluluk üyelerimizin sahip olduğu mürettebat (crew) NFT’lerinin Manga serimizdeki karakterlerinden olacağı bir sistem kuruyoruz.

Bu faaliyetler aracılığıyla, Cyberstella Fikri Mülkiyeti yaratmanın ötesine geçmesini sağlayabilmiştir. Kullanıcıların IP oluşturma sürecimizi deneyimlemeleri için fırsatlar yaratmanın, bizim Cyberstella olarak temel ve benzersiz değerimiz olduğuna inanıyoruz. 

4911ae31 90bb 4923 b9c9 62008d19141d - <strong>Cyberstella'nın Yepyeni Yönü</strong>

Cyberstella’nın gelecekteki yönü

Cyberstella, bir GameFi projesinden topluluk merkezli bir IP oluşturma platformuna dönüşüyor.

*Oyun lansmanı sırasında temel para birimimiz $STL değil, AVAX $ olacaktır. Oyun içi para birimimiz $UCC ile ilgili değişiklik yok.

*daha kolay anlaşılması içi Türkçesidir. 

Değiştirilen Özellikler:

Keşif (Exploration) — Macera (Adventure) 

– Keşif yerine Macera (Adventure) olarak adlandırılacak.

– Adventure aracılığıyla, kullanıcılar $UCC, scout (izci) bileti ve malzeme kazanabilecekler.

– Adventure point kavramı tanıtılacaktır. Ne kadar çok kullanıcı Macera’ya atılırsa, o kadar fazla macera puanı (adventure point) depolanır. Bu etkin bir şekilde oylama sayılır. Manga serimizin hikayeleri (ve kaç sayfa ayrılacağı) bu macera noktalarına göre belirlenecektir.

İzci (Scout) 

– Keşif (scout) ücreti $AVAX cinsinden ödenecektir.

– NFT’lerimizin değerini korumak için dolaşımda olan scout biletleri önemli ölçüde azalacaktır.

– Tag’leme yapılmayacak, mürettebatlar (crew) hemen açıklanacaktır. 

– Scout aracılığıyla kazanılan NFT’ler başlangıçta sadece temel kıyafet ve ekipmanlara sahip olacaktır. 

İş — Atlandı

Market  — Çıkarıldı

Yeni Özellikler

Mağaza

– NFT’leriniz için parçalar Mağaza’dan satın alınabilir (gözler, kaşlar, ağız ve saç gibi vücut parçaları satın alınamaz, bu nedenle bu parçaların tam olarak aynı kombinasyonuna sahip birden fazla NFT olmayacaktır).

– Satın alınan parçalar kullanıcıya değil, bir NFT’ye bağlanacaktır (NFT’nin meta verileri buna göre güncellenecektir).

Hikaye (Manga Yarışması)

– Cyberstella’nın temel özelliği bu olacaktır.

– Kullanıcılar, NFT’lerine göre hikayeler oluşturabilir ve Manga yarışmalarına katılmak için başvurabilirler. Kazananların karakterleri Manga serimizde yer alacaktır.

– Kullanıcılar, NFT/karakterlerinin profillerini ve açıklamalarını özelleştirebilecekler. Bunlardan bazıları ise oyunda hikaye olarak dahil edilecektir. 

– Manga serisinin yanı sıra kullanıcı tarafından oluşturulan karakterlerin ve hikayelerinin resmileştirilmesi de sağlanacaktır.

– Gelecekte, kullanıcılar oyun içinde kendileri tarafından oluşturulan hikayeleri okuyabilecek ve hikayeler ile ilgili, beğenme işlevi (like) gibi özellikler tanıtılacaktır.

Nadir Yükseltme

– Kullanıcılar, AVAX kullanarak NFT’lerinin nadirliğini yükseltebilecekler. 

– Daha yüksek nadirliğe sahip NFT’ler daha yüksek seviyelere ve yetenek sınırlarına sahip olacaklar. 

– Nadirliği daha yüksek olan NFT’ler, kuşanılabilir parçaların daha fazla çeşitliliğine sahip olacaklar. 

Cyberstella’nın bu yeni yönünün keyfini nasıl çıkarabiliriz? 

1. “Oluşturma”nın keyfini çıkarın: Oyuncular, farklı parçalar kullanarak kendi NFT’lerini oluşturabilir. Ayrıca onların hikayelerini ve geçmişlerini de oluşturabilirsiniz. Bu tür hikayelerin Manga serimizde bir dünya seti olarak benimsenme ihtimali var. Diğer topluluk üyeleriyle birlikte Cyberstella’nın IP oluşturma sürecinin bir parçası olmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

2. Oynamanın keyfini çıkarın: Adventure aracılığıyla, mint için bir keşif bileti, seviye atlamak için $UCC ve aksesuar oluşturmak için kullanabileceğiniz malzemeler kazanırsınız. Ayrıca macera puanları kazanarak Manga serimizin yönünü de etkileyebilirsiniz. Cyberstella’nın oynanışı kendi başına eğlenceli ama aynı zamanda hikayelerimizle de iç içe geçmiş durumda.

3. Değişimin keyfini çıkarın: NFT’nizin nadirliğini yükseltebilecek ve görünümünü değiştirebileceksiniz. Ayrıca, NFT’nizde yaptığınız tüm değişiklikler, pazaryerlerinde herkesin görebileceği NFT meta verilerine yansıtılacaktır. Ayrıca, NFT alım satımı için ek anlam ve değer yaratan NFT’nin göründüğü Manga ve çizimler hakkında bilgiler içerecektir.

265fc743 e18e 4257 b4ad 7abe77c9df20 - <strong>Cyberstella'nın Yepyeni Yönü</strong>

İşte oyunumuzun önceki ve şimdiki halinin karşılaştırması:

705137b0 0505 464d 99a5 39b4515f0e57 - <strong>Cyberstella'nın Yepyeni Yönü</strong>

Takvim

Başlangıçta planladığımız gibi Cyberstella’yı Şubat 2023’te piyasaya sürmeyi hedefliyoruz. Ancak üründe yapmamız gereken değişiklikler nedeniyle programda test oyununa yer yok. Bu plan değişikliği için içtenlikle özür diliyoruz. Şu anda geliştirme ekibimiz fikirlerinizi oyuna uygulamak için çalışıyor ve oyunun lansmanına kadar uzun sürmeyecek. Sabrınız için teşekkür ederiz.

2b75e6fd a7a6 4be9 9fb6 01dea6baed21 1031x600 - <strong>Cyberstella'nın Yepyeni Yönü</strong>

Test oyunu yerine bir Yılbaşı etkinliği düzenlemeyi planlıyoruz. Yakın bir süre sonra daha fazla ayrıntı duyuracağız.

Soru-Cevap

S: Cyberstella hala bir GameFi projesi mi?

C: GameFi, “kullanıcıların yerel token kazanabilecekleri yerleşik bir sisteme sahip oyun” olarak tanımlanırsa, oyunun lansmanı sırasında Cyberstella bir GameFi olmayacaktır.

Bunun yerine projemiz “NFT’nin özelliklerini kullanan bir IP oluşturma platformu” olacaktır. Ürünümüzün pazar durumuna güçlü bir şekilde dayanıklı olmasını istiyoruz.

S: Cyberstella’nın özel satışlarına katıldım ve NFT’ler satın aldım. Bu yön değişikliğini nasıl yorumlamalıyım?

Y: Başlangıçta $STL tokenları kazanamasanız da, dolaşan keşif bileti sayısı ve ardından yeni NFT’ler mint etme fırsatları daha az olacağından NFT’lerinizin değerinin artması daha olasıdır. Ayrıca, özel indirimde satın aldığınız NFT’ler zaten özel parçalarla birlikte gelir (özel satışımız sırasında satın aldığınız NFT’ler parçalarla donatılacaktır), normal basılmış NFT’ler sadedir.

Yeni Yol Haritası

– 2022/12

– Yeni bir yol haritası ve ürüne genel bakışı duyurusu

– Yeniyıl etkinliği

– 2023/1

– Poker etkinliği

– tofuNFT ile NFT halka açık satışı

– 2023/2

– İlk kurum içi platform Cyberstella’yı başlatın.

– Q2 2023

– $STL tokenının listelenmesi (Ayrıntılar yolda)

Tutkulu ve sürekli desteğiniz için gerçekten minnettarız.

Cyberstella dünyasında çok yakında görüşmek üzere!

Murasaki / Shin Murata

Daha fazla NFT haberi için: NFT Haberleri

Daha fazla GameFi haberi için: GameFi Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Twitter’dan anlık ve hızlı haber akışı için hesabımızı takip edebilirsiniz: https://twitter.com/muhabbitcom

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar