Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65912
-0.21%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3391.98
-2.27%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.95
-3.27%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $580.8
-0.53%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

DEFI

CZ’ye Göre DeFi Güçlenecek! Peki Nasıl?

Binance CEO’su CZ, DeFi ve CeFi marketlerinin geleceği hakkında yorum yaptı. CZ’ye göre DeFi dominansı CeFi’ı geride bırakacak.

Clock
Paylaş
CZ’ye Göre DeFi Güçlenecek! Peki Nasıl?

Binance CEO’su Changpeng “CZ” Zhao, merkeziyetsiz finansın (DeFi) bir sonraki boğa sezonunda merkezi finansı (CeFi) geçme potansiyeline sahip olduğunu öngördü.

1 Eylül 2023’teki canlı bir X Spaces (eski adıyla Twitter Spaces) etkinliğinde CZ DeFi’ın geleceği hakkındaki düşüncelerini paylaştı. “Endüstri ne kadar merkeziyetsiz olursa o kadar iyi olur” diyerek, DeFi ticaret hacminin kısa süre içerisinde CeFi ticaret hacmini aşabileceğini söyledi:

728×90 muhabbit - CZ'ye Göre DeFi Güçlenecek! Peki Nasıl?300x250 muhabbit - CZ'ye Göre DeFi Güçlenecek! Peki Nasıl?

“DeFi hacimi şu anda, CeFi hacminin %5 ila %10’u arasında, yani küçük bir miktar değil. Bir sonraki boğa sezonunda muhtemelen DeFi CeFi’dan daha büyük hale gelebilir.”

Oturum sırasında bir dinleyici, bir DeFi platformunun kötüye kullanımından geliştiricilerin sorumlu tutulamayacağına dair hakim kararını hatırlattı, bu da DeFi geliştiricileri için olumlu bir gelişme olarak görülüyor. CZ; sektör oyuncularının daha fazla korumasının, olumlu bir gelişme olduğunu kabul etti.

CoinGecko’nun 1 Mart tarihli bir raporuna göre; dijital varlık yatırım şirketleri, 2022’de DeFi projelerine 2,7 milyar dolar yatırım yapmeş ve 2021’e göre %190’lık bir artış yaşanmıştı. Aynı yıl içerisinde CeFi projelerine yapılan yatırım ise 4,3 milyar dolara düşerek %73 azalmıştı.

Raporda; “Muhtemelen kripto para endüstrisi için yeni büyüme alanı olarak DeFi seçiliyor.” denilmiş ve CeFi’a yönelik finansmanın azalmasının, sektörün doygunluk noktasına ulaşmasından kaynaklanmış olabileceği eklenmişti.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar