Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65431.99
0.02%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3575.02
0.62%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.51
1.55%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $601.6
0.12%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Danimarkalı Düzenleyici Kurum, Kripto Para İşletmelerine Finansal Hizmet Sunan Şirkete, Ödeme Kuruluşu Lisansı Verdi!

Danimarkalı girişim şirketi Januar, ülkenin Mali Denetleme Kurumundan (DFSA) Ödeme Kuruluşu Lisansı aldığını duyurdu. 

Clock
Paylaş
Danimarkalı Düzenleyici Kurum, Kripto Para İşletmelerine Finansal Hizmet Sunan Şirkete, Ödeme Kuruluşu Lisansı Verdi!

Danimarkalı girişim şirketi Januar, kısa süre önce yaptığı açıklamada, ülkenin Mali Denetleme Kurumundan (DFSA) Ödeme Kuruluşu Lisansı aldığını duyurdu. 

Şirket, almış olduğu bu yeni lisans ile birlikte, daha önce sadece Danimarkalı şirketlere verdiği hizmeti, Avrupa Ekonomik Alanı pazarına da genişletmiş oldu.

728×90 muhabbit - Danimarkalı Düzenleyici Kurum, Kripto Para İşletmelerine Finansal Hizmet Sunan Şirkete, Ödeme Kuruluşu Lisansı Verdi!300x250 muhabbit - Danimarkalı Düzenleyici Kurum, Kripto Para İşletmelerine Finansal Hizmet Sunan Şirkete, Ödeme Kuruluşu Lisansı Verdi!

Bilindiği üzere Januar, kripto para işletmelerine “Uluslararası Banka Hesap Numarası (IBAN)” işletme hesapları sağlayan bir şirket olarak çalışıyor. Januar’ın kurduğu IBAN altyapısı, kripto para şirketlerinin, itibari para bankacılığı hizmetlerine erişim imkanı da sağlıyor. Şirketin sunduğu hizmet ile ilgili olarak açıklama yapan Januar eş CEO’su Simon Ousager şunları söyledi:

“Bankacılık ve güvenilir ödeme altyapısına erişim, kripto para alanındaki genel inovasyon hızının gerisinde her zaman eksik olmuştur. Ayrıca, kripto para dostu bankaların kapanmasıyla ilgili son olaylar, bu talihsiz endüstri eğiliminin bir kanıtıdır.”

2021 yılında eski bir Chainalysis personeli tarafından kurulan Januar, 2023 yılında 6,5 milyon dolar başlangıç ​​fonu alarak Danimarka’da bir rekora imza attı. Angular Ventures Outward VC ve byFounders’ın katılımıyla gerçekleşen yatırım turu oldukça fazla yatırımcı tarafından destek gördü.

Finansal Kuruluşlar Kripto Para Hizmetlerini Genişletiyor

Kripto para sektörü son dönemlerde sıkıntılı günler yaşamaya devam ediyor. Kısa süre önce kripto para dostu Silvergate Bank’ın çöküşü ve Signature Bank’ın New York düzenleyicileri tarafından kapatılması sektöre direkt etki etti.

Bu gibi durumlar da bankacılık hizmetleri almak için kripto para şirketlerinin işlerini oldukça zorlu bir hale getirdi.

Ancak bunların yanında bazı Avrupa bankaları, kripto para hizmetlerini genişletmeye devam ediyor. Örneğin, Lihtenştayn’daki VP Bank, saklama ve tokenleştirme hizmetlerini genişletme kararı aldı. Yine, bir Boerse Stuttgart Digital iştiraki, saklama hizmetleri sağlamak için lisans aldı.

Son olarak Alman Dwpbank, Bitcoin hizmeti sağlamak için yeni bir platform açacağını duyurdu.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar