Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67107.96
0.58%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3498.8
-0.07%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $30.72
8.40%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $597.2
0.59%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

DAO Maker Hacklendi! Kayıp 7 Milyon Dolar!

DAO Maker, bugün (12 Ağustos 2021) siber saldırıya uğradığını açıkladı.

Clock
Paylaş
DAO Maker Hacklendi! Kayıp 7 Milyon Dolar!

Kripto para projeleri için fon toplamayı amaçlayan kitle fonlama platformu DAO Maker, bugün (12 Ağustos 2021) siber saldırıya uğradığını açıkladı.

DAO Maker CEO’su Christoph Zaknun, bugün (12 Ağustos 2021) bir paylaşımda bulundu. Paylaşıma göre siber saldırgan veyahut saldırganlar, bugün Türkiye saati ile 04:00’da 5251 kullanıcının hesabından yaklaşık olarak 7 milyon dolarlık USD Coin’i (USDC) ele geçirdi.

Zaknun, siber saldırganın başta 10 bin USDC çalmak için bir akıllı sözleşme açığını aradığını ardından da ek fon elde etmek adına 15 başka işlem daha yaptığını dile getirdi.

CEO Zaknun, sosyal paylaşım platformu Twitch üzerinde katıldığı bir AMA yayınında, saldırının arkasındaki nedenlerden birinin muhtemelen “Strong Holder Offering/SHO” sözleşmesindeki mevduat miktarının düşündüklerinden fazla olması olduğunu dile getirdi.

728×90 muhabbit - DAO Maker Hacklendi! Kayıp 7 Milyon Dolar!300x250 muhabbit - DAO Maker Hacklendi! Kayıp 7 Milyon Dolar!

“Başlangıçta, Strong Holder Offering’e 2,5 milyon dolardan fazla para yatırılmasını beklemiyorduk, ancak zamanla SHO’lar çok popüler oldu.”

DAO Maker, hesaplarında 900 dolara kadar olan kullanıcıların fonlarının farklı cüzdanlara taşınması nedeniyle siber saldırıdan tamamen etkilenmediklerini ifade etti.

Siber Saldırgan Araştırılıyor!

Blockchain istihbarat firması CipherBlade, saldırıyla ilgili bir soruşturma yürütmekte. Şu ana kadar siber saldırganla ilişkili bir Binance hesabı tespit edildi. Platform ayrıca, etkilenen tüm kullanıcılar için tazminat yollarının da araştırılacağını ekledi.

Kitle fonlaması platformuna yapılan saldırı, DeFi alanındaki en büyük siber saldırılardan birinin hemen ardından geliyor. Geçtiğimiz günlerde kimliği henüz belirlenemeyen bir kişi, üç zincirden en az 600 milyon doları çıkarmak için zincirler arası protokol Poly Network’e bir siber saldırıda bulunmuştu.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar