Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $60196.01
2.60%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3216.77
1.63%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.25
-0.04%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $539.3
0.13%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Dappradar: Blockchain Oyunları Ve NFT’ler, Dapp’lerin Arkasındaki İtici Güç Oldu!

Dappradar, özellikle NFT sektörünün oldukça büyüdüğünü belirtiyor.

Clock
Paylaş
Dappradar: Blockchain Oyunları Ve NFT’ler, Dapp’lerin Arkasındaki İtici Güç Oldu!

Dappradar’a göre, blok zinciri tabanlı oyunlar ve NFT ticareti, üçüncü çeyrekte dapp’in benimsenmesinin arkasındaki itici güç olarak ortaya çıktı.

İlginizi çekebilir: Dapp Nedir?

728×90 muhabbit - Dappradar: Blockchain Oyunları Ve NFT'ler, Dapp'lerin Arkasındaki İtici Güç Oldu!300x250 muhabbit - Dappradar: Blockchain Oyunları Ve NFT'ler, Dapp'lerin Arkasındaki İtici Güç Oldu!

Dapp Industry tarafından hazırlanan 2021 yılı üçüncü çeyrek raporuna göre, kripto para endüstrisindeki yeni faaliyetlerin öneminin çarpıcı bir şekilde arttığı ve bu süreçte alanın daha çeşitli ve rekabetçi hale geldiği belirtiliyor.  

Dappradar tarafından yayımlanan rapor ayrıca, NFT’ler ve oyna-kazan oyunlarının son çeyrekte sektör için çok önemli olduğunu ortaya koyuyor. Rapor, sektörün, günümüzde bu araçların popülaritesinin bir kanıtı olarak, benzersiz aktif cüzdanlarda geleneksel merkezi olmayan uygulamaları aştığını belirtiyor.

Oyna-Kazan Hareketi Popüler Hale Geldi

Bilindiği üzere Oyna-kazan hareketi, 3. çeyrekte günlük 754.000’den fazla benzersiz aktif cüzdana ulaştı ve diğer yerleşik merkezi olmayan finans protokollerinden daha fazla aktivite sağladı. Bu artış, kısmen, halihazırda çılgın seviyelere gelen bir blockchain oyunu Axie Infinity’nin son çeyrekte pazardaki patlamasının ürünü oldu. NFT sektörü de benzeri görülmemiş bir büyüme yaşadı ve değerini bir önceki çeyreğe göre %704 oranında artırdı.

İlginizi çekebilir: NFT Nedir?

Bu, DappRadar Finans ve Araştırma Başkanı Modesta Jurgelevičienè konu ile ilgili olarak şu ifadelere yer veriyor:

“Üçüncü çeyreği tek bir kelimeyle özetleyecek olsaydım, bu ‘çeşitlendirme’ olurdu. Kazanmak için oyna hareketi, önemli bir itici güç haline geldi. NFT’ler daha fazla faydaya ve güvenli rekor hacimlerine yöneldi ve DeFi alanı, Solana ve Terra’nın yükselişi ile çok daha ilginç ve rekabetçi hale geldi.”

Başkan ayrıca, blok zinciri sektörünün bir bütün olarak genişlemeye devam etmeyi başardığını ve yıldan yıla %509 büyüme kaydettiğini dile getiriyor.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar