Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $59757.9
3.41%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3188.58
2.35%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26
1.01%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $536.9
0.81%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

NFT

Deadpool’un Yaratıcısı Rob Liefeld: “Yürüyen Bir NFT Gibiyim”

Deadpool yapımcısı Rob Liefeld NFT’si çıkabilecek birçok çizgi romanının yazarı.

Clock
Paylaş
Deadpool’un Yaratıcısı Rob Liefeld: “Yürüyen Bir NFT Gibiyim”

Çizgi roman yaratıcısı, Deadpool ve Cable gibi Marvel karakterlerini çizen Rob Liefeld, NFT’ler hakkında konuştu.

Liefeld kendine özgü sanat tarzıyla son zamanlarda hızlı bir yükseliş yaşadı. Ancak bu yükselişe kadar çok çalkantılı zamanlar geçirdi ve bu süreçte birçok hayran kazandı.

728×90 muhabbit - Deadpool'un Yaratıcısı Rob Liefeld: "Yürüyen Bir NFT Gibiyim"300x250 muhabbit - Deadpool'un Yaratıcısı Rob Liefeld: "Yürüyen Bir NFT Gibiyim"

Rob Liefeld kariyeri hakkında şunları söyledi:

“Bazı sebeplerden dolayı tüm kariyerim boyunca tartışmaların odağında oldum. Bunun neden olduğundan emin değilim ancak bu konuda hiçbir şey yapamam.”

Bir çizgi roman yaratıcısı olan Liefeld için genişleyen NFT sektörü tanıdık bir alan. 2022 Ocak ayında yazar “The Defiants” adındaki yeni çizgi romanının fikri mülkiyetini (IP), Ethereum NFT pazar yeri Makers Place aracılığıyla başlattı. Şimdi ise kendisine ait çizgi romanlardan “Bloodstrike” isimli eseriyle aynı platforma geri döndü.

Rob Liefeld, Image Comics’in 30. yıl dönümünü için NFT hazırladı

Bu yıl, Liefeld’in Todd McFarlane (Spawn) ve Jim Lee (WildC.A.T.S.) gibi endüstri devleriyle birlikte kurduğu Image Comics’in 30. yıl dönümü için Liefeld, Blood strike aksiyon ekibini bir dizi dijital illüstrasyon için yeniden topladı. Grup, 1993 yılındaki ilk orijinal çizgi romanlarından karakterleri yeniden düzenledi.

Yazar, çizgi roman serisinin orijinal serisinin kayıp veya çalınmış olduğunu belirtti. Bundan dolayı 1993 yılı Bloodstrike’ın siyah-beyaz versiyonlarından itibaren sayfaları tarandı. Sonrasında sayfalar dijital olarak geliştirildi ve yeniden renklendirildi. Sonrasında ise açık artırmaya hazır tek basımlık bir illüstrasyona sahip NFT haline getirildi.

Liefeld, George Lucas gibi orijinal çalışmalar üzerinde büyük değişiklikler yapmadığını açıkladı. Lucas’ın 1990’daki “Star Wars” filmi için hikayeyi değiştirmesini ve yeni sahneler eklemesini eleştirdi. Kendisinin ise sadece yeniden renklendirme yaptığını dile getirdi.

Liefeld oluşturulan NFT koleksiyonu hakkında şunları söyledi:

“Şirketin 30. yıl dönümüne bir daha denk gelemeyeceksiniz. Hele ki son 6 aydır çalışma yapmayı bırakmış bir şirketin böyle bir proje için yeniden birleştiğini görmek zor.”

“Image Comics, Extreme Studios, Bloodstrike serilerinin ve karakterlerinin hayatta kalmaya ve gelişmeye devam etmesi heyecan verici. Bu yüzden onları dijital dünyaya ekleyerek kutluyorum.”

Çizgi romanlar ve NFT’ler

Liefeld, çizgi roman yazarı olup NFT dünyasına giren tek kişi değil. McFarlane ve José Delbo gibi çizgi roman sanatçıları da NFT koleksiyonları çıkardı. Bu sanatçılar Marvel ve DC Comics’in süper kahramanlarının özelliklerine dayanarak NFT koleksiyonları oluşturdu.

Archie Comics geçtiğimiz günlerde gelecekteki çizgi romanlara katkıda bulunmak için, sanal bir yazar odası oluşturmak için NFT’leri kullanma planlarını açıkladı.

Liefeld, NFT yapma fikrinin Marvel’in kendi dijital çizgi roman kapağının Veve aracılığıyla yapmasından sonra oluştuğunu söyledi. Sonrasında da Marvel, Liefeld ile iletişime geçerek Deadpool’un 1991’deki ilk görünüşünün NFT olarak çıkacağını haber verdi. Liefeld’de karakterinin değişik versiyonlarının iyi olacağını düşündü.

İlk olarak 2021 yılında NFT çıkarmayı düşünen yazar, pazar yeri ve çevresel faktörlerden dolayı çıkarmayı erteledi. Sonrasında MakersPlace ile anlaşarak Ethereum ağı üzerinde mint edilecek Defiants koleksiyonunu çıkardı.

Daha fazla NFT Haberleri için: NFT haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar