Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66492.81
-6.01%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3210.64
-8.96%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.08
-18.13%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $577
-6.09%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Decred: Afrika’nın Geleceği Blockchain’de Yatıyor!

Akin Sawyerr, Afrika odaklı etki sağlamayı amaçlayan Washington merkezli yatırım ve danışmanlık şirketi Feleman Limited kurucusu Akin Sawyerr, Dijital Para Forumu’nda CoinDesk’e verdiği röportajda merkeziyetsiz finans ve yönetişim, tüm dünyanın ekonomi sistemini değiştirebilir dedi.

Clock
Paylaş
Decred: Afrika’nın Geleceği Blockchain’de Yatıyor!

Afrika odaklı etki sağlamayı amaçlayan Washington merkezli yatırım ve danışmanlık şirketi Feleman Limited kurucusu Akin Sawyerr, Dijital Para Forumu’nda CoinDesk’e verdiği röportajda “Merkeziyetsiz finans ve yönetişim, tüm dünyanın ekonomi sistemini değiştirebilir.” dedi.

Las Vegas’taki CES 2020’de düzenlenen forumda, “Afrika’nın jeolojik konumundan dolayı birçok fikrim var, düşüncelerim genellikle Afrika’daki fırsatları belirleyip bunlar üzerine gitmek şeklinde toplanıyor”

“Afrika üzerinde coğrafi bir fikrim var. Üzerinde çalıştığım şeylerin çoğu Afrika’daki fırsatları belirlemek.” Dedi. “Afrika genelinde karşılaştığınız en büyük zorluklardan biri olan yönetişim, zayıf olduğu takdirde daha fazla işlem maliyetiniz olacaktır. Kripto para birimlerinin ve kripto networkünün Afrika genelinde birçok uygulaması olacağına inanıyoruz.”

Zayıf yönetişimi maliyetli olmasının yanı sıra, dış yatırımcılar için de daha zahmetli ve daha pahalı olmasından ötürü de iş dünyasını kötü yönde etkilediği söylenebilir.

“İnsanların Decred’deki yönetişim yöntemlerini takdir ettikleri noktadayız,” diyerek devam eden Sawyerr, şirketin aynı isimli dijital para birimine de atıfta bulundu. Şu anda bu araçları ABD’ye yaymak istediğini ve ağır düzenlemelerden dolayı adapte olmanın çok daha uzun süreceğine düşünüyor.

“ABD’de insanlar oy verip kendi ajanslarını kurabiliyor yani kendi ayakları üzerinde durabiliyorlar işte tam bu yüzden ABD’ye çözüm satmak yerine, Afrika gibi yerlerin Blockchain tabanlı yönetişim çözümlerine adapte etmeye çalışmak ve bu alana yönelmek çok daha değerli” diyerek röportajı sonlandırdı.

728×90 muhabbit - Decred: Afrika'nın Geleceği Blockchain'de Yatıyor!300x250 muhabbit - Decred: Afrika'nın Geleceği Blockchain'de Yatıyor!
Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar