Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63569.2
2.57%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3478
1.21%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $42.41
-2.73%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $415.1
0.70%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ALTCOIN

DeFi 2 Ayda Üçe Katlandı! Compound Eriyor Aave Yükseliyor!

Yaşadığı son yükseliş ile birinci sıradan ikinci sıraya gerileyen Compound’u geride bırakan Aave (LEND), artık kilitli değer bakımından en büyük 2’inci DeFi platformu. 

Clock
Paylaş
DeFi 2 Ayda Üçe Katlandı! Compound Eriyor Aave Yükseliyor!

DeFi platformlarından Aave (LEND) yaşadığı yükseliş ile birlikte DeFi MarketCap’te 2’inci sıraya oturdu. Yaşadığı son yükseliş ile birinci sıradan ikinci sıraya gerileyen Compound’u geride bırakan Aave LEND), artık kilitli değer bakımından en büyük 2’inci DeFi platformu.

Binance BannerBinance Banner

Geçtiğimiz dönemde yönetişim tokeninin dağıtılması ve ardından bütün büyük borsalarda listelenmesi ile uzun süre gündemden düşmeyen Lending platformu Compound, 1’inci sıradan 3’üncü sıraya kadar gerilemiş durumda.

Üzerinde kilitli değer miktarına bakıldığında Compound yüzde 6’lık bir düşüş ile 547 milyon $’lık değer tutuyor. Aave ise 560 milyon $’lık kilitli değer ile ikinci sırada bulunmakta.

Geçtiğimiz gün liderliği Compound’dan geri alan MakerDao ise bugün Binance listelemesi ile yüzde 5’lik bir artış daha yakalamış durumda. Maker üzerinde kilitli değer miktarı ise 718 milyon $’a ulaşmış durumda.

DeFi platformlarında liderlik halen “lending” platformlarında gözüküyor. Merkezsiz borsalar ise halen daha aşağı sıralarda bulunmakta. Merkezsiz borsaların hacimlerinde de son dönemde önemli artışlar yaşanıyor. Özellikle Uniswap hacim anlamında büyük ilerleme kaydetmiş durumda.

Türev işlemler için kullanılabilen dYdX, Bancor ve Kyber gibi merkezsiz borsalar ise daha alt sıralarda bulunmakta.

DeFi Üzerinde Kilitli Değer Miktarı Grafiği
DeFi Üzerinde Kilitli Değer Miktarı Grafiği

DeFi platformları üzerinde kiliti toplam değer ise 3.37 milyar $ seviyelerine ulaşmış görünüyor. Dün Ethereum tarafında yaşanan agresif fiyat artışı ile birlikte DeFi üzerinde kilitli toplam değer miktarında da artış yaşanmış durumda. Dün 3.17 milyar $ seviyelerinde bulunan değer miktarı an itibariyle 3.37 milyar $ seviyelerinde.

haziran ayına 1.05 milyar $ seviyelerinden giriş yapan DeFi, sadece 30 gün içinde 1.87 milyar $’a ulaşmıştı. 1.87 milyar $’a ulaşmasının 23 gün sonrasında ise 3.37 Milyar $ seviyelerine kadar yükselmiş görünüyor.

DeFi rüzgarı sizce esmeye devam edecek mi?

 

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar