Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $51479.54
0.66%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3041.43
2.84%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.78
1.16%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $384.4
1.29%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

DEFI

DeFi Sektörüne Andre Cronje Şoku!

DeFi’nin ünlü isimlerinden Andre Cronje’den şok ayrılık kararı!

Clock
Paylaş
DeFi Sektörüne Andre Cronje Şoku!

DeFi sektörünün en önemli geliştiricilerinden sayılan Andre Cronje, kripto para sektöründen ayrıldığını açıkladı.

Fantom Foundation’da Kıdemli Çözüm Mimarı olarak çalışan Anton Nell, Twitter üzerinden açıklama yaptı. Açıklamada, Yearn Finance ve Fantom’daki çalışmalarıyla tanınan Andre Cronje ile birlikte kripto para sektörünü bırakma kararı aldıkları yer alıyordu.

Binance BannerBinance Banner

Nell yaptığı açıklamada artık DeFi ve kripto para alanında çalışma yapmayacaklarını duyurdu. Ayrıca 3 Nisan 2022 tarihi itibarıyla yaklaşık 25 uygulama ve hizmetin sonlandırılacağını açıkladı.

Kapatılacak uygulamalar arasında yearn.fi, keep3r.network, multichain.xyz, chainlist.org, solidly.exchange ve bribe.crv.finance bulunuyor. Nell bu uygulamalar yerine yearn.finance, thekeep3r.network ve multichain.org’un kullanılmasını tavsiye etti.

Nell yaptığı açıklamada, alınan kararın bir anlık öfke sonucu olmadığının ve bir süredir bunu planladıklarının altını çizdi. Son olarak şu sözleri söyledi:

Bu birkaç yılda bize destek veren herkese çok teşekkür ederiz.

Andre Cronje’nin ayrılma haberinden sonra YFI ve FTM’de yüksek düşüşler gerçekleşti

Cronje’nin haberinden sonra ilişkili olduğu tokenlarda büyük düşüşler yaşandı. YFI %10’dan fazla değer kaybederken FTM %15’den fazla değer kaybetti. Daha sonra Yearn Finance ekibinden gelen açıklamalar ile tokenlar biraz toparlandı.

Fantom TVL
Fantom TVL

Andre Cronje’nin ayrılma haberi, birçok takipçinin Yearn Finance projesinin artık devam edemeyeceğini düşünmesine sebep oldu. Ancak Yearn Finance ekibinden Banteg bir açıklama yaptı. Açıklamasında şunları söyledi:

Andre 1 yıldan uzun süredir Yearn Finance projesi üzerinde çalışmıyor. Herkes bunun farkındadır umarım. Ayrıca şu anda proje bünyesinde 50 tam zamanlı 140 yarı zamanlı çalışan bulunuyor.

Yeni projeler haberden daha çok etkilendi!

Henüz geçen piyasada işlem görmeye başlayan ve yeni bir proje olan SOLID, 3 Nisan 2022 tarihinde kapatılacağı haberinden sonra %70 oranında bir düşüş yaşadı. Böylelikle projeler arasında en çok düşüşü SOLID yaşamış oldu.

Fantom’dan açıklama gelmesi uzun sürmedi

Fantom projesinden yapılan açıklama ise şu şekilde oldu:

Andre’ye kripto para sektörüne kattıklarından dolayı çok minnettarız. Ancak Fantom tek kişilik bir ekip değil ve hiçbir zaman da olmadı. Fantom’un bu kadar sevilen bir DeFi ağı olmasını sağlayan ekip çalışmasıdır. Her gün yüzlerce geliştirici Fantom üzerinde yeni çalışmalar yapıyor. Her gün 100 binden fazla farklı adres Fantom’u kullanıyor. Herkesin bildiğinin aksine Andre, Fantom’da çekirdek geliştirici değildi. Andre’nin ayrılması gelişimi etkilemeyecek. Planlandığı gibi büyük şeyler yakında gelecek.

Daha Fazla DeFi Haberi için: DeFi Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar