Muhabbit

DeFi Piyasa Değeri 45 Milyar Dolara Ulaştı!

Gelecek DeFi’da mı?

DeFi

Merkezi olmayan finans sektörü (DeFi), birden fazla tokenin tüm zamanların en yükseğine ulaşmasıyla piyasa değerini agresif bir şekilde artırdı.

Bunun yanında DeFi’ın üzerindeki toplam kilitli değer de ciddi bir şekilde artış göstererek, performansıyla kullanıcıları etkiledi.

Messari’den aldığımız veriler, AAVE, Uniswap, SushiSwap ve Synthetix gibi projelerin hepsinin çift haneli rakamlara ulaştığını ve daha fazla kullanıcıya ulaştıkları hakkında bilgiler vermekte.

DeFi Tokenlerinin Performansı

Bitcoin ve Ethereum’un fiyatı son aylarda yeni zirveler gördü. Bununla beraber DeFi üzerindeki toplam kilitli değer de artış gösterdi, ve çeşitli merkezsiz borsalara olan katılım arttı. CoinGecko’dan aldığımız verilere göre, son altı ayda merkezsiz finans sektörünün toplam piyasa değeri 45 milyar $’ı aşmış durumda.

DeFi Tokenlerinin Piyasa Değeri

1 Ocak tarihinden 25 Ocak tarihinde kadar, merkezsiz finans platformları toplam kilitli değer bakımından 15.6 milyar $’dan 26.1 milyar $’a yükseldi.

Daha detaylı inceleyecek olursak, DeFi Pulse’dan aldığımız veriler bize, merkezsiz finans protokollerindeki toplam kilitli değerin yalnızca 4 günde 21.5 milyar $’dan 26.1 milyar $’a yükseldiğini gösteriyor.

Toplam kilitli değerdeki bu keskin artış, Ethereum fiyatının tüm zamanların en yükseğine çıkması ile beraber desteklendi. Ayrıca bu yükselişin bir diğer sebebi ise, tüm zamanların en yüksek seviyelerini gören tokenlerdir.

Bu etkileyici gelişmelere rağmen, DeFi sektörü şu anda toplamda 976.6 milyar $ olan toplam kripto para piyasasının sadece %4.6’sını oluşturuyor.

Kripto para sektörünün çok küçük bir kısmını temsil etmesine rağmen merkezsiz finans, gösterdiği iyi performans ile kripto para birimlerinin yaygınlaştıkça sektörün de yaygınlaşacağına işaret ediyor.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Daha Fazla DeFi Haberi için buraya tıklayabilirsiniz.

Telegram kanalımıza katılmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Son Yazılar

Exit mobile version