Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $52245.56
1.05%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3008.78
2.28%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.41
-2.19%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $354.6
0.62%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Deutsche Telekom Celo’ya Yatırım Yaptı!

Deutsche Telekom, blockchain firmasına yatırım yaptı!

Clock
Paylaş
Deutsche Telekom Celo’ya Yatırım Yaptı!

Avrupa’nın en büyük telekom sağlayıcılarından biri olan Deutsche Telekom, merkezi olmayan finansmanın gelişimini destekleme adına ödeme platformu Celo’ya yatırım yaptı.

Celo’nun Salı günü yaptığı açıklamada, telekom devinin, stratejik yatırım fonu olan Telekom Innovation Pool aracılığıyla Celo’nun yerel tokeni olan CELO’danönemli bir miktarda” satın aldığını duyurdu. Her iki firma da yatırımın miktarı hakkında bir yorum yapmadı.

Binance BannerBinance Banner

Yatırım ile beraber Deutsche Telekom, Celo Alliance for Prosperty’e katıldı. Bu, Celo’nun oluşturmuş olduğu, kâr amacı gütmeyen kuruluşlar, tüccarlar, ödeme sağlayıcıları ve blockchain şirketlerini içeren ve 130’dan fazla üyeye sahip olan bir birliktir. Gelen duyurulara göre Deutche Telekom, birliğe katılan ilk telekom şirketi oldu.

Deutsche Telekom’un yönetim kurulu üyesi Adel Al-Saleh, yeni yatırımlarının firmanın halka açık bir blockchain ağına katılmasına yardımcı olacağını söyledi. “Yatırımımız ve kendi bulut altyapımızla Celo ağını, Celo’ya olan kullanıcı katılımını ve kullanım durumunu geliştirmeyi hedefliyoruz ve güvence altına alabiliyoruz.”

Ek olarak, Deutsche Telekom, doğrulayıcıların hizmetlerini sağlayarak SMS API’lerini Celo ile paylaşacak. Bu durum Celo için güvenlik anlamında ciddi bir adım olacak.

Celo’nun kurucu ortağı Rene Reinsberg, konu hakkında şunları söyledi:

Deutsche Telekom’un Celo ağının güvenliğini sağlamasına, altyapısını geliştirmesine ve doğrulayıcı olarak katkılarda bulunmasına ve yardımcı olmasından heyecan duyuyoruz.

Celo, akıllı telefonlar aracılığıyla DeFi sistemlerine ve araçlarına erişim sağlamaya odaklanan bir blockchain sistemidir. An itibarıyla CELO, son 24 saatte %22 yükselerek 5.03’ten işlem görüyor.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha Fazla DeFi Haberi için: DeFi Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar