Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65194.98
1.69%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3135.79
2.29%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.08
5.52%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $570.9
2.20%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Dev Havacılık Şirketi Thales, Blockchain Teknolojisine Geçiyor!

Şirket NATO standartlarına uymak için blockchain teknolojisini kullanacak.

Clock
Paylaş
Dev Havacılık Şirketi Thales,  Blockchain Teknolojisine Geçiyor!

Havacılık ve savunma endüstrilerine yönelik ürün ve hizmetlerde uzmanlaşmış Fransız çok uluslu bir şirket olan Thales, İspanya’daki üretim merkezinde yeni bir yönetim sistemi için blockchain teknolojisini kullanacağını duyurdu.

728×90 muhabbit - Dev Havacılık Şirketi Thales,  Blockchain Teknolojisine Geçiyor!300x250 muhabbit - Dev Havacılık Şirketi Thales,  Blockchain Teknolojisine Geçiyor!

5 Kasım tarihinde şirketin web sitesinden yapılan resmi bir duyuruya göre Thales, savunma ve havacılık odaklı üretim ve bakım merkezinin dijital dönüşümünü sağlamak için blockchain ve büyük veri gibi teknolojileri kullanmaya başlayacak.

Paris merkezli şirket, girişimin bir parçası olarak, merkezdeki süreçlerin izlenebilirliğini artırmak için blockchain teknolojisini kullanarak NATO ve savunma makamlarının standartlarına uymaya çalışıyor. Bu kapsamda konu ile ilgili olarak yapılan bir açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“NATO standartlarına ve şirketin işbirliği yaptığı Savunma Bakanlıklarının standartlarına uymak için, üretim ve bakım merkezinde işlenen tüm parça ve ürünlerin izlenebilirliğini sağlamak üzere blockchain teknolojisi aktif olarak kullanılacak.”

Duyuruya göre, blockchain, şu anda ağında kullanılan tüm uygulamalara bağlanan yeni bir yönetim sisteminin parçası olacak. Yeni platformun tüm süreçleri verimli bir şekilde birbirine bağlaması, müşterilerle iletişimi ve bakım işlemlerini iyileştirmesi bekleniyor.

Duyuruda, bu yeni yönetim sistemine sahip olacak ürünler arasında telsiz haberleşme, havacılık ve denizcilik ekipmanları yer alıyor.

Thales, son yıllarda operasyonlarını artırmak için blockchain teknolojisi ile yakından ilgileniyor. Bu alanda bazı çalışmaları başlatmış durumda. Hatta 2018 yılında, uçak tedarik zincirlerini blockchain kullanarak yükseltmek için büyük danışmanlık firması Accenture ile ortaklık kurduğunu duyurmuştu.

Thales Hakkında

Thales Group, Fransa merkezli bir havacılık, savunma, ulaşım ve güvenlik şirketidir. Şirket, önceden Thomson-CSF adıyla bilinmekte olup 6 Aralık 2000 tarihinde Racal Electronics plc’yi satın almasıyla günümüz adını almıştır. Şirket aynı zamanda dünyanın 10. büyük savunma yatırımcısı ünvanına da sahiptir. Büyük yatırımları ile bilinen şirket yenilikçi hareketlerini blockchain ile destekleyerek yatırımlarına devam etmektedir.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar