Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63064.99
-3.59%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3090.41
-3.05%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $34.5
-8.56%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $539.6
-4.97%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Dev Japon Şirketleri Kripto Para Sektörüne Öncülük Ediyor!

Büyük şirketlerin sahip olduğu kripto para borsaları ülkenin en iyileri arasında yer alıyor.

Clock
Paylaş
Dev Japon Şirketleri Kripto Para Sektörüne Öncülük Ediyor!

Japon kripto para endüstrisi, güçlü bir düzenleyici rejim ve yerel halkın artan iştahı ile küresel olarak en olgun sektörlerden biri haline geldi. 

Artan ilgiyi gören araştırma firması Messari konu ile ilgili olarak bir araştırma raporu yayımladı. Raporda Japonya’nın en iyi şirketleri tarafından başlatılan kripto para borsalarının net değerinin ve işletme gelirinin arttığı vurgulandı.

728×90 muhabbit - Dev Japon Şirketleri Kripto Para Sektörüne Öncülük Ediyor!300x250 muhabbit - Dev Japon Şirketleri Kripto Para Sektörüne Öncülük Ediyor!

Rapora göre ülkedeki en iyi kripto para borsası bitFlyer. Coincheck ikinci sırada yer alırken, Bitbank üçüncü sırada yer alıyor.

Messari’de bir araştırmacı olan Mira Christiano, sosyal medya uygulaması twitter üzerinden yaptığı bir açıklamada, Japonya‘daki müşteri mevduatlarına göre en büyük şirketlerin; SBI, Rakuten ve Monex Group olduğunu ve hepsinin artık kripto para borsaları işlettiğini belirtti. 

Rapor ayrıca, Finansal Hizmetler Ajansı (FSA)’nın geleneksel finans firmalarının düzenlemeler yoluyla kripto para alanına genişlemesine izin verme rolüne dikkat çekti. Ajansın Nisan 2017’den bu yana 26 kripto para borsası lisansı çıkardığı bildirildi.

Ayrıca ülkede yer alan Coincheck, Bitpoint ve Zaif dahil olmak üzere birçok üst düzey borsada yürütülen güvenlik uygulamalarına da yer veriliyor. Borsalarda yer alan daha sağlam kara para aklamayı önleme (AML) politikalarının her ne kadar çok katı olsa da gayet başarılı işler yaptığı belirtildi.

Messari tarafından yayımlanan rapor, tüm bu anlatılanların ışığında, Japonya’nın kripto para endüstrisinin büyümeye devam ettiğine işaret ediyor.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar