Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66268.48
0.13%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3550.71
0.49%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $30.13
-0.92%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $605.7
-0.39%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Dev Teknoloji Şirketi Wolfram, Cardano İle İş Birliği Yapacak!

Ortaklık kapsamında Cardano verileri Wolfram Alpha hesaplamalı zeka motoruna entegre edilecek.

Clock
Paylaş
Dev Teknoloji Şirketi Wolfram, Cardano İle İş Birliği Yapacak!

Wolfram Research’ün bir yan kuruluşu olan Wolfram Blockchain Labs (WBL), 17 Aralık 2020 tarihinde yapılan bir açıklama ile Charles Hoskinson’ın kurduğu teknoloji şirketi IOHK ile ortaklık kurduğunu açıkladı.

728×90 muhabbit - Dev Teknoloji Şirketi Wolfram, Cardano İle İş Birliği Yapacak!300x250 muhabbit - Dev Teknoloji Şirketi Wolfram, Cardano İle İş Birliği Yapacak!

Açıklamaya göre şirket, Apple’ın Siri asistanı gibi büyük hizmetler için teknoloji hizmetleri sağlayan büyük bir hesaplama bilgi motoru Wolfram Alpha, Cardano blok zincirindeki verileri entegre edecek.

Bunun yanında 2021 yılında entegrasyonu sağlanacak olan ortaklığın bir parçası olarak WBL, Cardano’nun blok zinciri verilerini Wolfram Alpha’ya entegre ederek geliştiricilerin harici verileri Cardano’nun akıllı sözleşmelerine entegre etmelerine olanak tanıyacak. Yeni ortaklık ile, şirketlerin gelişmiş akıllı sözleşmeler oluşturmak için gerekli bir bileşen olduğuna inandıkları “avant-garde oracles” üzerindeki çalışmaları özellikle ele alacakları bildirildi.

Wolfram’ın hesaplama teknolojisi ve bilgi tabanı, daha önce Bitcoin blok zinciri ve Ethereum ağı dahil olmak üzere büyük blok zinciri platformlarıyla entegre edilmişti. Diğer entegre platformlar arasında ARK blok zinciri ve Max Planck Topluluğu tarafından yönetilen büyük bir blok zinciri girişimi Bloxberg yer alıyor.

Ortaklık kapsamında belirlenen çalışmaların yanı sıra iki şirketin blockchain tabanlı ticaret ve iş modeli dönüşümünü sağlamak ve akıllı sözleşme tabanlı uygulamalar geliştirmek için birlikçe çalışmalar yürüteceği de açıklandı. Ortaklığın ardından WBL, geliştiricilerin Cardano için Wolfram araçlarını ve oracle’larını en iyi şekilde nasıl kullanacaklarını öğrenmelerine olanak tanıyan bazı Cardano’ya özgü içerikleri, yapacağı eğitimlere dahil edeceğini bildirdi.

Wolfram Alpha Hakkında

Wolfram Alpha, doğal bir dil işleme aracı ve Apple’ın Siri ve Alexa akıllı asistanlarının sağlayıcısıdır. Wolfram Research tarafından geliştirilen Wolfram Alpha, yapılandırılmış verilerden yanıtları doğrudan hesaplayarak gerçek sorulara yanıtlar sağlayan bir “yanıt motoru” olarak hareket etmektedir.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar