Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $59276.01
-7.40%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3299.51
-4.85%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $23.75
-4.50%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $557.6
-4.42%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

SON DAKİKA

Dev Varlık Yöneticisi Fidelity Bitcoin ETF Başvurusu Yaptı!

Dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan Fidelity’den Bitcoin ETF adımı geldi.

Clock
Paylaş
Dev Varlık Yöneticisi Fidelity Bitcoin ETF Başvurusu Yaptı!

Dünyanın en büyük varlık yöneticilerinden biri olan Fidelity’nin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na yapılan yeni bir başvuru belgesine göre, Bitcoin borsası yatırım fonu (ETF) başvurusunda bulunduğu görülüyor.

728×90 muhabbit - Dev Varlık Yöneticisi Fidelity Bitcoin ETF Başvurusu Yaptı!300x250 muhabbit - Dev Varlık Yöneticisi Fidelity Bitcoin ETF Başvurusu Yaptı!

Belge incelendiğinde Wise Origin Bitcoin ETF isimli şirket Amerika Birleşik Devletleri’nde Bitcoin borsasında işlem gören bir ürünü piyasaya sürmek için gerekli başvuruyu yapmış durumda. Başvuru dosyasında, FD Funds Management LLC adlı bir firma fonun sponsoru olarak yer alırken, Fidelity Service Company, Inc.’nin ise fonda yönetici olarak görev yapacağı bildirildi.

Ayrıca dev varlık yöneticisinin kripto para odaklı kolu olan Fidelity Digital Assets’in, saklama hizmeti sunacağı açıklandı.

Fonun adı, Ağustos 2020’de Fidelity tarafından başlatılan Wise Origin Bitcoin Index Fund I‘e benziyor. Hatırlanacağı üzere, pasif olarak yönetilen bu fon, Fidelity’nin nitelikli yatırımcılara yalnızca Bitcoin fon ürünü sunmaya yönelik ilk girişimi olarak başlatılmıştı.

Konu ile ilgili oalrak açıklama yapan Fidelity yetkilisi şu ifadelere yer verdi:

“Dijital varlıklar ekosistemi son yıllarda önemli ölçüde büyüdü, ayrıca yatırımcılar için daha da sağlam bir pazar yeri yarattı ve kurumlar arasında talebi hızlandırdı. Bitcoin’e erişim isteyen ve giderek artan sayıda yatırımcı, daha çeşitli ürünlere ihtiyaç duyuyor.”

Fidelity’nin bu son girişimi, hâlihazırda Bitcoin ETF’i için başvuruda bulunan; WisdomTree Investments, VanEck Associates Corp., NYDIG Asset Management, First Advisors / SkyBridge ve Valkyrie Digital Assets gibi şirketlerin ardından gelen altıncı ETF başvurusu konumunda yer alıyor.  

Fidelity Hakkında

Varlık yönetimi devi Fidelity toplamda 4.9 trilyon dolarlık bir varlığı yönetiyor. Yakın zamanda kripto para alanında da hizmet vermeye başlayan şirket aynı zamanda Bitcoin madenciliği de yapmaktadır.

Daha Fazla Bitcoin Haberleri İçin: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar