Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $69898.13
-1.84%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3758.39
3.06%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $41.44
1.10%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $620.9
3.52%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Dev Yatırım Şirketi Arca, Düzenlenmiş Finansal Ürünler Çıkarmak İçin Securitize İle Ortaklık Kurdu!

Ortaklık kapsamında, tokenize finansal ürünlerin piyasaya sürülmesi hedefleniyor.

Clock
Paylaş
Dev Yatırım Şirketi Arca, Düzenlenmiş Finansal Ürünler Çıkarmak İçin Securitize İle Ortaklık Kurdu!

Dijital varlık yatırım firması Arca’nın inovasyon kolu olan Arca Labs, düzenlenmiş, tokenize finansal ürünler başlatmak için blockchain teknoloji firması Securitize ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

728×90 muhabbit - Dev Yatırım Şirketi Arca, Düzenlenmiş Finansal Ürünler Çıkarmak İçin Securitize İle Ortaklık Kurdu!300x250 muhabbit - Dev Yatırım Şirketi Arca, Düzenlenmiş Finansal Ürünler Çıkarmak İçin Securitize İle Ortaklık Kurdu!

Arca Labs ile ortaklığının bir parçası olarak Securitize, Arca’nın kayıtlı tokenize edilmiş hazine fonundan başlayarak firma için tokenize finansal ürünlerin piyasaya sürülmesine yardımcı olacak.

Yakın zaman önce yapılan duyuruya göre, Securitize, Arca’nın Temmuz 2020’de başlatılan “Arca ABD Hazine Fonu” adlı tokenize fonundan başlayarak firma için akıllı bir sözleşme ve ihraç platformu sağlamak üzere imza attı.

Arca, 1940 Yatırım Şirketi Yasası uyarınca blok zinciri aracılığıyla dijital varlık olarak hisse ihraç eden ilk hazine fonu olarak Arca ABD Hazine Fonu’nu lanse ediyor. Fon, bir yatırım fonu ile aynı yasal gereklilikleri karşılıyor, ancak “ArCoin” adı verilen Ethereum tabanlı dijital varlık güvenlik tokenları aracılığıyla farklılık gösteriyor. Başka bir fark olarak ise Arca, fonun tipik olarak “varlıkların en az %80’ini ABD Hazine tahvillerine yatıracağını” belirtiyor.

Securitize, 200’den fazla müşterisi ve son üç yılda ihraç edilen düzenlenmiş menkul kıymetlerde yaklaşık yarım milyar doları olan kayıtlı bir transfer acentesidir.

Tokenize Ürünler Sunulacak

Yapılan açıklamada ortaklık kapsamında, daha sonraki bir tarihte duyurulacak ve ortak olarak sunulacak olan tokenize finansal ürünler de olacağı belirtiliyor.

Duyuruda, ayrıca şu açıklamaya yer verildi:

“Kurumlar yatırımcı talebini karşılamakta zorlanıyor çünkü az sayıda tokenizasyon şirketi yatırımcıların gerektirdiği sıkı düzenleyici ve operasyonel eşikleri karşılayabiliyor.”

Açıklamada, iki şirketin de, firmaların hızlı gelişen blok zinciri teknolojilerinin büyümesini mevcut finansal piyasalar içinde kanalize etmeye çalıştığı belirtildi.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar