Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67300
0.43%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3476.74
-0.74%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.82
7.57%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $594.8
-0.03%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Dfinity, Internet Computer İle Bitcoin Ağına Akıllı Sözleşme Yetenekleri Getiriyor!

Akıllı sözleşmeler, Dfinity’nin Internet Computer’ı aracılığıyla Bitcoin’e geliyor.

Clock
Paylaş
Dfinity, Internet Computer İle  Bitcoin Ağına Akıllı Sözleşme Yetenekleri Getiriyor!

Blockchain tabanlı bulut bilişim şirketi Dfinity Foundation’ın merkeziyetsiz bir ağı olan Internet Computer, Bitcoin ( BTC ) ağına akıllı sözleşme yetenekleri getiriyor ve potansiyel olarak önde gelen kripto para birimi için yeni kullanım örneklerine kapı açıyor. 

728×90 muhabbit - Dfinity, Internet Computer İle  Bitcoin Ağına Akıllı Sözleşme Yetenekleri Getiriyor!300x250 muhabbit - Dfinity, Internet Computer İle  Bitcoin Ağına Akıllı Sözleşme Yetenekleri Getiriyor!

Dfinity Foundation tarafından 21 Eylül tarihinde yapılan bir açıklamada, Internet Computer‘ın Bitcoin ile entegre olmak için sözde zincir anahtar şifrelemesini kullanacağını ve doğrudan Internet Computer’da barındırılan yerel BTC adresleriyle akıllı sözleşmelerin önünü açacağını duyurdu.

Dfinity Foundation’ın kurucusu ve baş bilimcisi Dominic Williams, konu ile ilgili olarak şu açıklamada bulunduı:

“Internet Computer akıllı sözleşmeleri, Bitcoin likiditesine erişim kazanacak ve Bitcoin, güvensiz ve hantal köprüleme hizmetlerine ihtiyaç duymadan güçlü yeni akıllı sözleşme işlevselliği kazanacak.”

Yeni girişim ile Internet Computer’daki akıllı sözleşmeler, ilişkili BTC adreslerini içerecek ve onlara Bitcoin blok zincirindeki işlemlere doğrudan erişim sağlayacak. Internet Computer’da işlem kesinliğinin, Bitcoin’deki 40 dakikaya kıyasla 2 saniye sürdüğü belirtiliyor.

Bilindiği üzere bu yılın başlarında, Dfinity Foundation, daha fazla akıllı sözleşme ve blok zinciri geliştirmeyi desteklemek için 223 milyon dolarlık bir Geliştirici Ekosistem Programı başlattı. 2014 yılında başlatılan proje, Andreessen Horowitz ve Polychain Capital dahil olmak üzere kripto para piyasasının en büyük girişim şirketlerinin bazılarından finansal destek aldı.

Dfinity’nin son girişimleri, Bitcoin’i işlemler için daha erişilebilir hale getirmek, finansı merkezden uzaklaştırmak ve Web 3.0’a yönelik daha geniş bir endüstri girişiminin parçası olarak görülüyor.

Internet Computer Hakkında

Internet Computer, Dfinity’nin sınırsız kapasiteyle web hızında çalışan ilk Blockchain bilgisayarı projesi. Akıllı sözleşmelere yapılan çağrıları “update call” (güncelleme çağrısı) ve “query call” (sorgulama çağrısı) şeklinde iki türe ayıran Chain Key Technology (Zincir Anahtarı Teknolojisi) ile sağladığı hızı, yeni blokların üretilmesi için geçen süreye bağlı olarak en fazla iki saniye içerisinde cevap verilmesine olanak verebilir.

Tamamen işlevsel ve merkeziyetsiz olan proje, tamamen kendi yönetici sistemi olan Network Nervous System (Ağ Sinir Sistemi) tarafından yönetiliyor.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar