Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $53391.1
3.57%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3135.4
2.46%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.69
5.19%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $396.1
2.62%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Diem Kripto Para Projesi Sona mı Erdi?

Diem Derneği, kendi hisselerini satarak yatırımcılara sermaye sağlamaya çalıştığını açıkladı.

Clock
Paylaş
Diem Kripto Para Projesi Sona mı Erdi?

Eski adı Facebook olan Meta, eski adı Libra olan blok zincir tabanlı ödeme sistemi projesi olan Diem’deki hisselerini satmaya çalışıyor.

Meta, ödeme sistemi projesinin yaklaşık üçte birine sahip olduğu biliniyor. Geri kalan hisseler ise Diem Derneği’nin diğer üyelerine ait.

Binance BannerBinance Banner

Mark Zuckerberg

Diem Neden Başarısız Oldu?

Diem Derneği, kendi hisselerini satarak yatırımcılara sermaye sağlamaya çalıştığını açıkladı. Bununla birlikte Diem Derneği, Diem’in fikri mülkiyetini satmak istemekle beraber elindeki mühendislere yeni işler arıyor. Dernek yatırım bankacılarıyla görüşmelere başladı.

Geçen yıl mayıs ayında Silvergate Bank ile Diem bir ortalık duyurdu. Banka Diem’in stablecoin’i için ihraççı olacaktı. Ancak kullanıcılar, bankanın bu haberinden rahatsız oldu. Bankanın bu ortaklığını desteklemeyen kullanıcılar, başarılı olmuş gibi görünüyor.

Haziran 2019’da Facebook (Meta) Libra kripto para projesini duyurmuştu. Proje çıktığından beri, dünya çapındaki düzenleyicilerin baskılarıyla karşı karşıya kaldı. Visa, Mastercard ve PayPal dahil olmak üzere bazı ortakların projeyi terk etmesine neden oldu.

Libra daha sonra adını Diem olarak değiştirdi. Diem’de başkanlık görevini yapan David Marcus, 2021’in sonunda istifa etti.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar