Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66505.8
4.14%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3484.31
2.55%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.11
4.11%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $588.8
3.05%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Digital Currency Group Madencilik Havuzunu Genişletiyor!

Şirket, madencilik faaliyetlerini büyütmeye kararlı.

Clock
Paylaş
Digital Currency Group  Madencilik Havuzunu Genişletiyor!

Digital Currency Group’un madencilik yan kuruluşu Foundry, özel beta modunda Foundry USA madencilik havuzunu açacağını duyurdu.

Firma 11 Mart 2021 tarihinde yaptığı açıklamada, ilk kurumsal madencilik müşterisini olarak Blockcap ile anlaştığını ve diğer müşteriler için havuzu halka açtığını söyledi. Havuz’un, Paylaşım Başına Tam Ödeme (FPPS) ödeme yöntemini kullanarak hem BTC hem de BCH’yi desteklediği belirtildi. Sistemde, makinelerini FPPS modunu kullanarak bir madencilik havuzuna bağlayan madenci operatörleri, hashrate katkılarına göre blok ödüllerinin bir kısmını ve işlem ücretlerini alacaklar. 

728×90 muhabbit - Digital Currency Group  Madencilik Havuzunu Genişletiyor!300x250 muhabbit - Digital Currency Group  Madencilik Havuzunu Genişletiyor!

Şirketin CEO’su Mike Colyer, konu ile ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

“Madencilik havuzumuzun ilk büyük müşterisi olarak Blockcap ile çalışmaktan heyecan duyuyoruz ve havuz kullanıcılarımıza kurumsal madencilik şirketlerinin ihtiyaçlarına uyacak şekilde özel olarak hazırlanmış yeni bir madencilik deneyimi sunmayı dört gözle bekliyoruz.”

ABD merkezli madenci operatörü olan Blockcap, yaptığı açıklamada, saniyede yaklaşık 910 petahash (PH / s) hesaplama gücü ekleyen bir hareket olan Foundry USA’ya halihazırda yaklaşık 10.000 adet Bitcoin madencilik makinesi eklediğini söyledi. Şirket bunun yanında geçtiğimiz ay Ekim ayından bu yana, Kuzey Amerika kurumlarının Bitcoin madenciliği donanımı alımlarına yarım milyar dolardan fazla para aktardığını da bildirdi. Blockcap’in ayrıca Bitmain’den 10.000 adet AntMiners ve Canaan’dan 8.400 adet daha siparişte ve sevkiyat için hazır bulunuyor.

Foundry havuzu, Kuzey Amerika kurumlarının Bitcoin madenciliğine artan yatırımlarının ortasında Ekim ayında Bitcoin madenciliği havuzuyla faaliyete geçti. Foundry USA ödeme adreslerine yapılan Coinbase işlemlerine dayanarak Ekim ayından bu yana yaklaşık 43 milyon $ değerinde blok sübvansiyonları olarak 125’den fazla blok ile 780 adetlik BTC madenciliği yaptı.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar