Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66583.99
0.64%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3619.19
1.72%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $30.14
0.40%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $610.2
0.83%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Digital Pound Foundation, İngiltere’nin CBDC’si İçin Çalışacağını Duyurdu!

DPF, CBDC uygulanmasını teşvik etmek için çalışacak.

Clock
Paylaş
Digital Pound Foundation, İngiltere’nin CBDC’si İçin Çalışacağını Duyurdu!

Bir grup teknoloji, yenilik ve düzenleme kuruluşu olan Digital Pound Foundation (DPF), İngiltere’de bağımsız bir kar amacı gütmeyen kuruluş olarak faaliyete başladığını duyurdu.

14 Ekim tarihinde yayımlanan bir açıklamaya göre, DPF ülkede bir merkez bankası dijital para biriminin (CBDC) uygulanmasını teşvik etmek için çalışacak.

728×90 muhabbit - Digital Pound Foundation, İngiltere'nin CBDC'si İçin Çalışacağını Duyurdu!300x250 muhabbit - Digital Pound Foundation, İngiltere'nin CBDC'si İçin Çalışacağını Duyurdu!

Hatırlanacağı üzere İngiltere hükümeti, nisan ayında ulusal bir dijital para biriminin oluşturulmasıyla ilgili ön konuları araştırmak için bir CBDC grubu kurmuştu. DPF ise şimdi, belirtilen görevinin bir parçası olarak, İngiltere’nin CBDC projesini desteklemek için araştırma yapacak ve paydaşlarla iş birliği yapacak.

Vakfın, kalkınma çabalarını desteklemekle beraber, İngiltere’nin CBDC projesi için sağlam düzenlemelerin yanı sıra özel olarak çıkarılan dijital para birimleri için uygun yasal hükümler için de savunuculuk yapacağı bildiriliyor.

DPF’nin başkanı Jeremy Wilson’a göre, CBDC’nin İngiltere için sosyal ve teknolojik sonuçlarının oldukça derin olacağını, bu nedenle, tüm paydaşlara gerekli desteği sağlamak için bir grup oluşturma ihtiyacı hissettiklerini belirtiyor.

DPF bu adımı ile muhtemelen İngiltere Merkez Bankası tarafından İngiltere’nin CBDC geliştirme çabalarına katkıda bulunmak için sıraya giren ödeme ve fintech uzmanları kadrosuna katılabilir.

Wilson, CBDC’ler hakkındaki görüşü sorulduğunda ise şu açıklamada bulundu:

“Bizim görüşümüz, CBDC’lerin kripto para birimleri ile aynı statüde değerlendirilmemesi gerektiğidir. İkisi, kavramsallaştırmalarında ve sırasıyla uygulanacakları kullanım durumlarında temelden farklıdır.”

Duyuruya göre, Wilson ve DPF’nin diğer kurucu üyelerine Ripple, Quant, Electroneum ve The Realization Group gibi ortak üyeler katıldı.

İngilizlerin Yüzde 30’u CBDC İstemiyor

Tüm bunlar ile bağlantılı olarak, ağustos ayında İngiltere’de 2.500 yetişkinle yapılan bir ankette, katılımcıların %30’u bir CBDC’nin ülkede yarardan çok zarara yol açabileceğine inandıklarını belirtti. Bu durumun da göz önünde bulundurularak ülkede CBDC çalışmalarının hangi yönde gideceği konusu şimdiden merak konusu olmuş durumda.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar