BİZİ TAKİP EDİN

BITCOIN

Dijital Varlık Platformu Bakkt, Son Çeyreğe Büyük Zararla Girdi!

Şirket, 28,8 milyon dolarlık net zarar kaydettiğini belirtti.

Yayın:

-

Dijital varlık platformu Bakkt, halka açık bir şirket olarak ilk üç aylık mali raporunu yayımladı. Şirket yaptığı açıklamada, 30 Eylül 2021’de sona eren raporlama dönemi için 28,8 milyon dolarlık net zarar kaydettiğini belirtti.

bybit 300x250 - Dijital Varlık Platformu Bakkt, Son Çeyreğe Büyük Zararla Girdi!

Yakın zaman önce yayımlanan mali rapora göre, Bakkt’ın üçüncü çeyrek geliri, geçen yılın aynı döneminde kaydedilen 6.6 milyon $’a kıyasla 9.1 milyon $’a geldi. Firma ayrıca, 2020’nin üçüncü çeyreğinde bildirilen rakamların neredeyse iki katı olan, faiz, vergi, amortisman ve itfa payları (FAVÖK) öncesi kazançta 24,1 milyon dolar zarar kaydetti.

Çeyrek zararındaki yıllık artış, şirketin dönem boyunca üstlendiği önemli işletme giderlerinden kaynaklandığı düşünülüyor. Rapor, 2020’nin üçüncü çeyreği için yapılan harcamaların %60’ından fazlasını oluşturan 39 milyon dolarlık işletme giderini gösteriyor.

Son zamanlarda Bakkt, Mastercard ve Fiserv dahil olmak üzere çok sayıda ödeme, fintech ve kripto para şirketi ile çeşitli ortaklıklar imzaladı. Bu iş birliklerinin, firmanın yalnızca kurumsal bir Bitcoin vadeli işlem borsası olmaktan, daha perakende odaklı bir dijital varlık takımına dönüşme teklifinin bir parçası olduğu bildiriliyor.

Hatırlanacağı üzere, Bakkt, ekim ayında New York Menkul Kıymetler Borsası’nda da işlem görmeye başladı. Firmanın halka açık listelenmesi, VPC Impact Acquisition Holding ile birleşme sonrasında gerçekleşmiş oldu.

Bakkt CEO’su Gavin Michael konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“İlerlerken, ortaklıklarımızı etkinleştirmek; yeteneklerimizi tüketiciler, işletmeler ve kurumlarla daha da dağıtmak için son iş kombinasyonumuzdan elde ettiğimiz geliri yatıracağız.”

Son olarak raporda, şirketin 1,7 milyon işlem adres sayısının, şirketin 2021 yılı sonu projeksiyonu itibarıyla daha önceki 9 milyon kullanıcısından önemli ölçüde düşük olduğu görülüyor.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bybit 300x250 - MonoX Platform Hakkında Açıklamalar Yaptı!

Trend Haberler