Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $69634.01
-0.60%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3804.76
0.94%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.72
-3.57%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $613.4
-1.65%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Discord, Gelen Tepkiler Üzerine Ethereum ve NFT Entegrasyon Planından Geri Adım Attı!

Discord, entegrasyon planlarını geri çekmek zorunda kaldı.

Clock
Paylaş
Discord, Gelen Tepkiler Üzerine Ethereum ve NFT Entegrasyon Planından Geri Adım Attı!

Popüler topluluk mesajlaşma uygulaması Discord, önemli sayıda kullanıcı tabanından gelen tepkilerin ardından Ethereum ( ETH ) tabanlı NFT’lerle entegrasyon planlarını geri çekmek zorunda kaldı.

728×90 muhabbit - Discord, Gelen Tepkiler Üzerine Ethereum ve NFT Entegrasyon Planından Geri Adım Attı!300x250 muhabbit - Discord, Gelen Tepkiler Üzerine Ethereum ve NFT Entegrasyon Planından Geri Adım Attı!

İlginizi çekebilir: NFT Nedir?

Hatırlanacağı üzere yakın zaman önce Discord’un CEO’su ve kurucusu olan Jason Citron tarafından yapılan paylaşımda Discord’a Ethereum desteğinin geleceği açıklanmıştı. Citron’un, uygulamanın kullanıcı ayarları sayfasının bir ETH logosu ve MetaMask ve Wallet Connect gibi dijital cüzdanları bağlama seçeneği gösteren bir ekran görüntüsü atmıştı. İşte o günden bu yana kullanıcılar bu duruma beklenmedik bir şekilde tepki göstermeye başladı.

Çünkü kripto paralara sıcak bakmayan kullanıcılar, NFT’lerin bir Ponzi şeması olduğunu ve kripto para madenciliği için kullanılan enerji tüketimi miktarı nedeniyle çevreye zarar verdiğini iddia etti.

Gelen tepkilerin ardından Citron, özelliğin “yayın öncesi” modunda olduğunu söylerken, 11 Kasım’da “yayın yok” moduna geçtiğini belirtti:

“Herkese bakış açıları için teşekkürler. Bu dahili konsepti göndermek için şu an planımız yok. Şimdilik kullanıcıları spam, dolandırıcılık ve dolandırıcılıktan korumaya odaklandık. Web3’te çok sayıda iyi ama aynı zamanda kendi ölçeğimizde çözmemiz gereken birçok sorun var. Daha fazlası yakında.”

Discord, kripto para topluluğu arasında yaygın olarak kullanılan bir uygulama olmasına rağmen, platformu kullanan oyun grubunun kripto paralra pek düşkün olmadığı görülüyor. Hatta 9 Kasım’da r/discordapp topluluğunda “Lütfen NFT’leri desteklemeyin” başlığı ile açılan bir Reddit gönderisi yaklaşık 6.400 oy aldı.

Konu ile ilgili “CaboSanLukas” isimli bir kullanıcı, NFT teknolojisinin “bir aldatmaca” olduğunu belirterek şunları söyledi:

“X imajına sahip olduğunuzu söyleyen bir bilet aldığınızı düşünün. Ancak bu biletin hiçbir ülkede yasal geçerliliği yoktur. Ayrıca, NFT’lerin değeri saf spekülasyona ve kıtlığa dayanmaktadır. 

Oldukça gündem olan bu konu ile ilgili olarak bir yorum da, merkezi olmayan borsa olan Uniswap’ın kurucusu Hayden Adams’dan geldi.

İlginizi çekebilir: Uniswap Nedir?

Adams, Citron’un aldığı tepkinin “oldukça gerçeküstü” olduğunu, ancak dünyanın Web3’ün ne kadar erken olduğunun iyi bir hatırlatıcısı olduğunu söyledi.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar