Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63514.33
5.70%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3064.25
3.85%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $34.73
6.40%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $548.9
5.90%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Disney Metaverse Girişimleri İçin Mike White İle Anlaştı

Disney teknoloji uzmanı Mike White ile yeni bir metaverse projesi üzerinde çalışması için anlaştı.

Clock
Paylaş
Disney Metaverse Girişimleri İçin Mike White İle Anlaştı

Disney, teknoloji uzmanı Mike White’ı şirketin metaverse girişimlerinin yeni lideri olarak terfi ettirdi. Disney CEO’su Bob Chapek tarafından duyurulan gelişmenin Disney’in Web3 teknolojisine adaptasyonunda bir dönüm noktası olması bekleniyor.

İlginizi çekebilir: Metaverse nedir?

728×90 muhabbit - Disney Metaverse Girişimleri İçin Mike White İle Anlaştı300x250 muhabbit - Disney Metaverse Girişimleri İçin Mike White İle Anlaştı

11 senedir Disney’de çalışan White daha önce yalnızca Müşteri Hizmetleri Başkan Yardımcısı olarak görev yaparken, bu terfi ile beraber Yeni Nesil Hikaye Anlatımı Başkan Yardımcısı görevini de üstlenecek. Disney’in White’tan temel beklentisinin ise fiziksel ve dijital dünyayı bir araya getirmesi olduğu ifade ediliyor.

Metaverse’ün ise White’ın yeni rolünün önemli bir parçası olması bekleniyor. Metaverse çalışmaları kapsamında White ABC, National Geographic, Marvel ve ESPN gibi markalar için dijital platformlar oluşturan ekipleri denetleyecek.

Mike White 901x600 - Disney Metaverse Girişimleri İçin Mike White İle Anlaştı
Mike White

Disney Metaverse’e Girmeye Hazırlanan Onlarca Şirketten Yalnızca Biri

Geçtiğimiz aylarda büyük bir patlama yaşayan metaverse konseptine dünyanın önde gelen şirketlerinin ilgisi gün geçtikçe artıyor. Disney gibi şirketleri bu süreçte bekleyen en önemli faktör ise müşteri beklentisini ve müşterilerin bu yeni teknolojilere nasıl adapte edilebileceğini doğru bir şekilde hesaplamak.  

Metaverse girişimleri geçtiğimiz hafta Disney’in bütçe görüşmeleri sırasında da gündeme geldi. Görüşme sırasında Citigroup’tan Jason Bazinet Disney’in metaverse’e dair uzun vadeli planları olduğunun altını çizdi.

Metaverse’e girmek bizim için çok önemli çünkü zaman içerisinde teknolojik kapasitemizi artırmaya ve Walt Disney Company bünyesine çektiğimiz insan kitlesini çeşitlendirmeye özen gösteriyoruz. Şimdiye dek benim için bir işin en önemli üç dayanağından birinin teknolojik yeniliklere adapte olmak olduğunu fark etmişsinizdir. Metaverse’ün üçüncü boyutta hikaye anlatmanın önemli bir parçası olacağının farkındayız. Bu nedenle metaverse kesinlikle önceliklerimiz arasında.

Daha fazla Metaverse haberleri için: Metaverse Haberleri

Daha fazla NFT Haberleri için: NFT haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar