Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $52089.38
1.06%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2994.4
2.55%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.24
-1.42%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $353.6
0.20%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

METAVERSE

Disney, NFT ve Metaverse Dünyasına Göz Kırpıyor!

Yayımladığı iş ilanına göre, şirketin kripto para alanına girmeye hazırlandığı belirtiliyor.

Clock
Paylaş
Disney, NFT ve Metaverse Dünyasına Göz Kırpıyor!

Kripto para sektörünün son birkaç yılda almış olduğu yol ve dev şirketlerin bu alana yaptıkları yatırımlar, diğer birçok sektörün de ilgisini çekmeye devam ediyor.

Şirketler, gelişen teknoloji ile birlikte sistemin gerisinde kalmamak adına, kripto para sektörüne bir şekilde dahil olmak istiyor.

Binance BannerBinance Banner

ABD merkezli dev medya şirketi Disney, medya sektöründeki liderliğini blockchain teknolojisi alanında da devam ettirmek istiyor. Marvel, Lifetime, National Geographic, 21st Century Fox gibi büyük medya markalarına sahip olan Disney, kripto para sektörüne dahil olma adımları içeren yeni bir gelişme ile dikkatleri üzerine çekti.

Walt Disney, bu kapsamda yayımladığı bir iş ilanında “deneyimli bir şirket avukatı” başlığı altında bir personel aradığını açıkladı. İş ilanının detayları incelendiğinde, şirketin kripto para alanına yoğun şekilde girmeye hazırlandığı algısı oluştu.  

Disney kariyer web sitesinde kısa süre önce yayımlanan ilana göre şirket; NFT’ler, Metaverse, blok zinciri ve DeFi alanlarında çalışmak üzere bir “Baş Hukuk Müşaviri” alacağını belirtti.

İlginizi çekebilir: NFT Nedir?

Şirketin ilanında özellikle küresel NFT ürünleri için çalışacak ve bu işlemleri ABD içinde veya uluslararası alanda geçerli tüm yasa ve yönetmeliklere uygun şekilde yapacak birinin arandığı belirtiliyor.

Görevi alacak kişinin çalışacağı diğer alanlar arasında NFT, blok zinciri, üçüncü taraf pazar yeri ve kripto para birimiyle ilgili konularda düzenli tavsiyeler verme yer alıyor. Ayrıca, kripto paralar ve Disney’in gelişmekte olan teknolojilerle ilgili çabalarına rehberlik etmek yer alıyor.

Disney tarafından oluşturulan bu yeni rol, The Walt Disney Company’nin kendisini yavaş yavaş kripto para, blockchain teknolojisi ve metaverse alanı etrafında konumlandırmasıyla geliyor.

Disney’in Metaverse Atılımı

Hatırlanacağı üzere şirket, geçtiğimiz yıl kasım ayının son çeyrek raporunda, firmanın fiziksel ve dijital varlıklarını Metaverse‘e getirmeye hazırlandığını açıklamıştı. Ardından kısa bir süre sonra şirket, potansiyel bir tema parkı metaverse’üne atıfta bulunarak bir “sanal dünya simülatörü” için patent başvurusunda bulunmuştu.

Şirketin yaptığı patent başvurusuna göre, Disney’in Metaverse’e olası girişinin, fiziksel alanlara, kişiselleştirilmiş 3D efektler oluşturmak ve bunları yansıtmak için cep telefonlarının kullanılması yer alıyor.

İlginizi çekebilir: Metaverse Nedir?

Yine bu yılın başlarında şirket, iş geliştirme platformundan yararlanmak üzere “2022 Disney Hızlandırıcı Programı”nda artırılmış gerçeklik (AR), NFT’ler ve yapay zeka alanına odaklandı. Belirtilen bu alanlar için seçilen şirketler arasında, Layer-2 ölçeklendirme platformu Polygon ve iki Web3 projesi yer alıyor.

Bu iki Web3 şirketinden biri olan Flickplay, kullanıcıların artırılmış gerçeklik (AR) aracılığıyla NFT’leri keşfetmesine olanak tanıyan bir Web3 uygulaması olarak göze çarpıyor. Diğeri ise içerik oluşturucuları birbirine bağlayan bir Web3 hikaye anlatımı platformu olan Lockerverse platformu.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Daha Fazla Borsa Haberleri İçin: Borsa Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar