Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $56758.05
10.53%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3254.54
5.78%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.18
4.56%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $395.7
0.36%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Diyarbakır’da 105 Kişiyi Dolandıran Kripto Para Çetesi Yakalandı!

Kendilerini güvenilir bir kripto para aracı kurumu olarak tanıtan çete yakalandı.

Clock
Paylaş
Diyarbakır’da 105 Kişiyi Dolandıran Kripto Para Çetesi Yakalandı!

Türkiye kripto para dünyasında önemli bir baskın yapıldı. Kendilerini güvenilir bir aracı kurum olarak tanıtan bir kripto para çetesi, Diyarbakır merkezli bir operasyonda çökertildi.

Kendilerini Güvenilir Aracı Kurum Olarak Tanıtıyorlardı!

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği, 4 farklı ilde eş zamanlı olarak yürütülen bir operasyona liderlik etti. Operasyonda kendilerini kripto para hizmeti veren “güvenilir aracı kurum” olarak tanıtan 10 kişilik çete çökertildi.

Emniyetin raporuna göre 105 kişiyi 400 bin Tl’lik zarara uğratan 10 kişilik çete tutuklandı. Çetenin 105 mağduru “kaldıraçlı işlemler”, “borsada kâr eden hisse senetlerinin alım satımı” ve “ani yükseliş gösterecek kripto paraların tespiti” gibi yatırım yönlendirmeleriyle dolandırdığı öğrenildi.

Ayrıca sahte görsel ve banka dekontları kullanılarak mağdurlara yüksek kâr vadettikleri sosyal medya platformlarına çeşitli reklamlar vererek, çeşitli yorumlar yaptırarak “güvenilirliklerini” artırdıkları ifade edildi.

Binance BannerBinance Banner

Mağdurlardan Bir De Vergi Parası Aldılar!

Mağdurların paralarını “yöneten” çete, mağdurların yatırımlarını aldıktan sonra da durmadı. Çete, dolandırdıkları mağdurlardan bir de “devlete vergi vereceğiz” diyerek bir miktar daha para aldı. Çetenin 2 yıl boyunca aynı yöntemle 105 kişiden 400 bin TL’lik para dolandırdığı öğrenildi.

5’i Tutuklu 5’i Serbest!

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği liderliğinde yapılan operasyonda 4 ilde 12 adrese eş zamanlı baskın gerçekleştirildi.

Diyarbakır merkezli operasyonda İstanbul, Adana ve Elazığ’da 12 adresten toplamda 10 şüpheli gözaltına alındı. Operasyonda 2 ruhsatsız tabanca, 1 av tüfeği ve çok sayıda mermi, fişek, cep telefonu, bilgisayar, tablet ve birçok elektronik cihaz ele geçirildi.

10 şüpheli, emniyette ifadeleri alındıktan sonra adliyeye sevk edildi. Çıkarıldıkları mahkemede şüphelilerin 5’i için tutuklama kararı çıkarken, diğer 5’i adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar