Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64473.3
-3.54%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3394.05
-4.45%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $25.7
-11.93%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $577.7
-4.92%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Do Kwon: “Terra Krizi Sonrası Yıkıldım!”

Ardında Mağdurlar Ordusu Bırakan Do Kwon’un Davalarla Başı Dertte!

Clock
Paylaş
Do Kwon: “Terra Krizi Sonrası Yıkıldım!”

Herkesin hatırladığı üzere, geçtiğimiz ay Terra Luna cephesinde adeta büyük bir yıkım yaşanmıştı. Kripto para piyasalarının düşüşünün tetikleyicisi olarak kabul edilen bu çöküş, birçok kripto para yatırımcısına zor günler yaşatmaya devam ediyor.

Konuyla ilişkili olarak sıkça açıklamalarda bulunan Do Kwon, bu açıklamalara bir yenisini daha ekledi. Kwon açıklamasında, 2022 yılının Mayıs ayında yaşanan büyük çöküşün ardından blok zincirini yeniden inşa etme çabalarına çok güvendiğini ve bu konuda oldukça umutlu olduğunu dile getirdi.

728×90 muhabbit - Do Kwon: "Terra Krizi Sonrası Yıkıldım!"300x250 muhabbit - Do Kwon: "Terra Krizi Sonrası Yıkıldım!"

Terra CEO’su Kwon yaptığı açıklamalarında, bundan sonraki süreçte daha güçlü bir şekilde geri döneceklerini ve yaşanan kriz sonrası adeta yıkıldığını da ifade etti ve ekledi:

”Terra kriziyle yıkıldım. Etkilenen tüm ailelerin, kendilerine ve sevdiklerine baktığını umuyorum.”

Do Kwon

Kwon, yaşanan durumdan oldukça üzgün olduğunu ve bu durumdan etkilenen yatırımcıların kendilerine zarar vermemiş olduklarını umduğunu açıklamasına ekledi.

Ardında Mağdurlar Ordusu Bırakan Do Kwon’un Davalarla Başı Dertte!

Luna UST Muhabbit 1200x600 - Do Kwon: "Terra Krizi Sonrası Yıkıldım!"
Luna-UST

Yaşanan vahim olay sonrası Do Kwon’a yönelik iddiaların ardı arkası kesilmiyordu. Kripto para camiasının yakından tanıdığı FatMan isimli bir Twitter kullanıcısı geçtiğimiz günlerde önemli bir iddia ortaya atmıştı.

Bu iddiada Do Kwon’un, ekosistemde yer alan bir borçlanma protokolü olan Degenbox’ı kullandığını ve algoritmik stablecoin UST’nin değerini 1 dolarda tutarak Degenbox protokolü aracılığıyla sadece birkaç ay içinde 2.7 milyar dolar parayı hesabına geçirdiği öne sürmüştü. Tüm bu iddiaları reddeden Do Kwon ise şu açıklamada bulunmuştu:

“2,7 milyar dolar kazandığım iddiası kesinlikle doğru değildir. Mağdur rolü oynamak istemediğim için çok fazla bir şey söylemedim fakat Terra çöküşünde sahip olduklarımın çoğunu ben de kaybettim. Bunu defalarca söyledim ama kaybettiğim parayı çok da umursamıyorum.”

Do Kwon

Bu olaylar sonrasında birçok grup yaşadıkları mağduriyeti dava sürecine taşımak istedi ve Do Kwon’a kayıt dışı menkul kıymetler satmak, UST stablecoin ve LUNA’nın istikrarı hakkında yanlış beyanda bulunmak iddiasıyla toplu dava açtılar. Bununla birlikte Güney Koreli bir hukuk firması olan LKB & Partners’ın da Do Kwon’a dava açtığı gelen bilgiler arasında yer alıyor.

İlginizi Çekebilir:Do Kwon: UST Çöküşünden Dolayı ‘Kalbim Kırık’

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla NFT Haberleri için: NFT haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar