Muhabbit

Dogecoin Çılgınlığı Devam Ediyor!

Piyasalarda yaşanan düşüşe rağmen, Dogecoin yükselmeye devam ediyor.

DOGE

Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, hafta sonu 60.000 $’ın üzerindeki seviyelerden ani bir şekilde 53.000 $ seviyelerine kadar düştü ve bu süreçte piyasada 9.32 milyar $‘dan fazla likidasyon yaşandı.

Bu durum ile birlikte, çoğu kripto para biriminin Bitcoin’in hareketlerini yansıtmasına, değerinin düşmesine ve daha düşük seviyelere geri dönmesine rağmen, Dogecoin (DOGE), kripto para sektörünün maruz kaldığı anlık hasardan zarar görmemiş gibi görünüyor.

Şu anda, DOGE son 24 saatte yaklaşık %30 oranında değer kazanmış görünüyor. Yedi günlük bazda ise, kripto para birimi %426’lık şaşırtıcı bir artış yaşadı. Bilindiği üzere geçtiğimiz hafta yaptığı çıkış hareketi ile DOGE, fiyatını dört kat artırarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı. Ardından bir miktar düşüş göstererek 0.26 $ ile 0.30 $ aralığında seyreden DOGE tekrardan yükselişine başladı. 

Binance ve Huobi Global gibi birçok üst düzey borsa, platformlarında DOGE’u listelemiş durumda, bu da yatırımcıların kripto para birimine olan güvenini artırmaya yetiyor.

DOGE için beklentilerin arttığı bu günlerde sosyal medyada da gündem haline gelen kripto paranın daha da artacağı yönünde paylaşımlar yapılmaya devam ediyor.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki yatırımcılar tarafından “DogeDay420″ şeklinde paylaşımlar ile 20 Nisan tarihinin DOGE günü olarak kabul edildiği yönündeki açıklamalar sosyal medyayı sallamış durumda. Bu kapsamda bir sosyal medya fenomeni, Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşım ile 20 Nisan tarihinden önce Doge’lerinizi satmayın şeklindeki açıklamasında takipçilerini ve yatırımcıları Doge ile ilgilenmeye çağırdı.

Başlangıçta şaka para birimi olarak ortaya çıkan kripto para birimi Doge, Tesla CEO’su Elon Musk ve Reddit’in GameStop yatırımcılarının desteği sayesinde hızla popülerlik kazandı. 

SpaceX’in kurucusu, Dogecoin’i şakacı bir şekilde “halkın kripto parası” olarak lanse ederek mem tabanlı kripto para biriminin tweet hacminde bir artışa neden oldu. Bununla birlikte Musk’ın Doge ile ilgili yaptığı her paylaşım sonrasında ani fiyat hareketleri görülmeye başladı. Hatta yatırımcılar sosyal medyada Elon Musk’ın Doge ile ilgili paylaşım yapması için kampanyalar bile başlattı.

Güncel rakamlar ile 0.38 $’ın üzerinde seyreden DOGE’un piyasa değeri ise 50 Milyar $ civarında bulunuyor.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version