Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $53579.89
3.92%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3153.84
3.25%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.05
6.09%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $398
3.03%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ANALİZ

Dogecoin DOGE Fiyat Analizi 12.09.2022

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Dogecoin’i inceliyoruz. DOGE grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Clock
Paylaş
Dogecoin DOGE Fiyat Analizi 12.09.2022

Herkese merhabalar, bu akşamki fiyat analizi yazımda Dogecoin fiyat grafiğini inceleyeceğim. Uzun zamandır Elon Musk tarafından Dogecıin ile ilgili herhangi bir tweet gelmediği için fiyat ani hareketlere biraz ara vermiş gibi.

DOGE Fiyat 12 Eylül 2022

Geçtiğimiz hafta Dogecoin fiyatı 0,06 dolar seviyesinin altına inerek 0,057 dolar bölgesine kadar geriledi. Ancak sonrasında toparlandı ve tekrar 0,06 dolar seviyesinin üzerine çıktı. Yazıyı hazırladığım sırada 0,065 dolar bölgesinden işlem görüyor.

Binance BannerBinance Banner

DOGE Grafik 12 Eylül 2022

Dogecoin DOGE fiyat grafiği 12.09.2022. 12 Saatlik grafik, veriler FTX borsasına aittir.

FTX borsasında işlem gören Dogecoin süresiz kontratına ait fiyat verileri. Bugün Dogecoin’i orta vadede inceleyeceğimiz için grafik 4 saatlik zaman dilimindedir ve TradingView’den temin edilmiştir.

DOGE Analiz 12 Eylül 2022

Grafikteki yeşil bölgeler farklı zaman dilimlerine ait destek ve direnç bölgelerini göstermektedir. Bunlara ek olarak grafikteki kırmızı yatay çizgi kısa vadeli bir direnç bölgesini göstermektedir.

Yazının başında da belirttiğim gibi Dogecoin, eskiye nazaran fiyat hareketinin yavaşladığını görmekteyiz. Önceden Elon Musk Dogecoin hakkında veya onu ima eden bir tweet attığında ani fiyat hareketleri oluşurdu. Ancak şimdi bundan uzaklaşılmış gibi. Bana kalırsa bunlardan uzaklaşılması Dogecoin için daha iyi oldu.

Şimdi bunları bir kenara bırakalım, 0,0595 dolar bölgesi güzel bir destek bölgesi olarak çalıştığını görmekteyiz. Geçtiğimiz hafta fiyat buranın altına sarksa da sonrasında toparlandı ve fiyatın bu destek ile 0,065 dolardaki direnç (kırmızı yatay çizgi) arasında sıkışmakta olduğunu görmekteyiz. Bu direncin kırılması fiyatı 0,071 dolar direncine taşıyacağına inanıyorum.

Genel olarak baktığımızda ise uzun vadede henüz bir dönüş formasyonunun oluşmadığını da görmekteyiz.

Daha fazla Dogecoin analizi, haberi ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

TradingView hesabımıza ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Ayrıca TradingView üzerinde DOGE/USD hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar