Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $68730
1.15%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3877.08
0.54%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.22
0.81%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $603.1
0.73%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ANALİZ

Dogecoin Fiyat Analizi

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Dogecoin’i inceliyoruz. DOGE grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Clock
Paylaş
Dogecoin Fiyat Analizi

Herkese selamlar ben CryptoTepe bugünkü fiyat analizi konuğumuz marketin şaka coin’i olarak bilinen seven sevmeyen herkesin dilinden düşmeyen DOGE coin’i inceleyeceğiz. Doge destek ve direnç bölgelerine değineceğim bu yazımda sizlere yardımcı olmaya çalışacağım.

728×90 muhabbit - Dogecoin Fiyat Analizi300x250 muhabbit - Dogecoin Fiyat Analizi
ZelDAmug - Dogecoin Fiyat Analizi
Dogecoin DOGE fiyat grafiği 09.05.2021. 4 Saatlik grafik, veriler Binance borsasına aittir.

Grafikte mor belirttiğim alanlar destek ve direnç bölgeleri olarak çalışmakta ve grafiğimiz de yeşil trend çizgilemiz bulunmaktadır.

DOGE yatırımcısına uzun vade de yüksek oranlar kazandırsa da dün gece yaşanan düşüş çok fazla kişiyi üzdüğünün farkındayız. Bu nedenle bugünkü fiyat analizimde Dogecoin incelemek istedim. Lafı çok uzatmadan DOGE coin’e teknik olarak bakmaya başlayalım.

Grafikte gördüğümüz yeşil trend çizgimizin pek sağlıklı çalıştığını söyleyemeyiz. Bunun en önemli nedenlerinden biri son düşüş de trend altına uzun bir fitil atması olarak belirtebilirim. Şu an için 0.44 dolar seviyesindeki bulunan mor destek bölgemizin çalıştığını ve destek üstünde mum kapatmasının olumlu bir gelişme olduğunu söyleyebiliriz. Eğer bu bölge civarından tekrar düşüşe geçerse aşağıdaki desteklerde alıcı bulmaya çalışacaktır.

Doge için önemli destek ve direnç bölgelerini grafikte belirttim. Bu destek bölgelerinde alım yapan trader’ler olacaktır elbette fakat haber akışı ve spekülatif tweetler nedeniyle oldukça sert hareketler yapan doge için kesinlikle stopsuz işlem yapılmaması gerektiğini düşünüyorum.

RSI incelemesi yaptığımızda bize henüz elle tutulur bir veri vermediğini görüyoruz. Bu nedenle sadece destek, direnç ve pek sağlıklı olmayan bir trend çizgisiyle trade ederken portföyünüzün yüzde kaçını riske edeceğinizi hesaplamalısınız.

Dogecoin Hakkındaki Diğer Gelişmeler

Teknik analizin yanında  Grayscale Investment’ın çatı şirketi Digital Currency Group’un kurucusu ve CEO’ su olan Barry Silbert’in attığı tweette  Doge yatırımcısının Bitcoine geçmesini önerdi. Ayrıca DOGE coin için düşüş yönünde pozisyon açacaklarını iddia etti.

Son olarak Barry Silbert tarafından DOGE için atılan son tweette 31 Mayıs tarihine kadar DOGE 1 dolar olması halinde DOGE topluluğu tarafından seçilen bir hayır kurumuna 1 milyon dolar bağış yapacaklarını belirten bir tweet attı.

https://twitter.com/BarrySilbert/status/1391151520423493635?s=20

Şimdilik DOGE için söyleyeceklerim bu kadar, gelişmeler olduğu takdirde tekrar güncellemesini yapacağım.

Daha fazla analiz, haber ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar